Podsumowanie roku 2023 w KSW (VIDEO)

16 grudnia organizacja KSW zamknęła rok galą XTB KSW 89, która odbyła się w Gliwicach.

W 2023 roku kibice KSW mieli okazję obejrzeć 12 wydarzeń, w trakcie których odbyło się 112 pojedynków. Blisko 70 z nich zakończyło się przed czasem. W 50 starciach zawodnicy zafundowali swoim rywalom nokauty, a 19 wygrali przez poddania.Podczas wszystkich gal KSW w roku 2023 doszło do 10 pojedynków mistrzowskich. Tylko trzy z nich wyłoniły nowych czempionów. Phil De Fries dwa razy obronił pas wagi ciężkiej. Pokonał Todda Duffee’ego i Szymona Bajora. Robert Ruchała zdobył tymczasowy tytuł wagi piórkowej w walce z Lom-Alim Eskievem, a następnie przegrał w unifikacyjnym boju z Salahdine’em Parnasse’em. Adrian Bartosiński zasiadł na tronie wagi półśredniej po pokonaniu Artura Szczepaniaka, a w pierwszej obronie wygrał z Salahdine’em Parnasse’em, który próbował zdobyć trzeci tytuł. Paweł Pawlak został nowym czempionem kategorii średniej po zwycięstwie nad Tomaszem Romanowskim. Pas obronił w konfrontacji z Michałem Materlą. Ibragim Chuzhigaev, mistrz wagi półciężkiej, pokonał Bohdana Gnidkę, ale ostatecznie rozstał się z organizacją i pas został zwakowany. Natomiast starcie Jakuba Wikłacza, króla wagi koguciej, z Sebastianem Przybyszem zakończyło się remisem.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy KSW nie zwalniało tempa w zakresie pozyskiwania nowych zawodników. W okrągłej klatce zadebiutowało ponad 50 fighterów z różnych stron świata.

Organizacja zawitała ze swoimi wydarzeniami do dziewięciu miast w Polsce. Dwa razy pojawiła się w Warszawie, a po jednym razie w Szczecinie, Lubinie, Tomaszowie Mazowieckim, Gdyni, Nowym Sączu, Wrocławiu, Radomiu i Gliwicach.  Marka KSW przybyła też do Czech i przygotowała tam dwa wydarzenia, w Libercu i Trzyńcu. W czerwcu organizacja powróciła po raz drugi na PGE Narodowy, gdzie podczas wydarzenia na trybunach zasiadło 50 tysięcy kibiców.

Kolejny rok przyniesie aż 13 gal KSW. W lutym marka przygotuje wyjątkowe, dodatkowe wydarzenia pod nazwą XTB KSW Epic, w kwietniu po raz pierwszy w historii zawita do Francji. Nowy rok rozpocznie się natomiast galą XTB KSW 90, która zostanie zorganizowana 20 stycznia w hali COS Torwar w Warszawie.

<INFORMACJA PRASOWA>

Dodaj komentarz