Nie żyje Stephan Bonnar. Legenda UFC zmarła w wieku 45 lat

Nie żyje Stephan Bonnar. Legenda UFC zmarła w wieku 45 lat.

Niestety smutne informacje dobiegają do nas zza oceanu. Zmarł Stephan Bonnar (15-9), czyli legenda i członek galerii sław UFC. Amerykanin był jednym z popularyzatorów MMA w Stanach Zjednoczonych, głównie za sprawą pierwszej edycji „The Ultimate Fighter”.

 

Informację o śmierci Bonnara do informacji publicznej podała federacja UFC w sobotę, a przyczyną zgonu były problemy z sercem. Całą wiadomość możecie znaleźć poniżej:

Stephan jest jedną z legend UFC i finalistą pierwszej edycji „The Ultimate Fighter”, podczas której jego starcie z Forrestem Griffinem (19-7) przeszło już do kultowych momentów w historii tego sportu jak i całej organizacji UFC. „The American Psycho” podczas swojej kariery mierzył się z takimi zawodnikami  jak Rashad Evans, Mauricio Rua, Anderson Silva, Tito Ortiz, Krzysztof Soszyński czy jak już wcześniej wymieniony Forrest Griffin.

A tak o śmierci Bonnara wypowiedział się prezydent UFC – Dana White:

„Stephan Bonnar był jedną z najważniejszych osób, które kiedykolwiek weszły do oktagonu. Jego walka z Forrestem Griffinem na zawsze zmieniła sport i nie zostanie on zapomniany. Kibice go kochali, związali się z nim, a on zawsze dawał z siebie wszystko. Będzie go brakowało.”

Dodaj komentarz