Michał Materla o walce na gali XTB KSW 78: „Jestem lokalnym patriotą” 

Michał Materla, prawdziwa legenda mieszanych sztuk walki w Polsce, powróci do klatki podczas gali XTB KSW 78.

 

Podczas pierwszej gali KSW w roku 2023 Michał Materla zmierzy się z Kendalem Grovem, którego raz już pokonał. Do pierwszej konfrontacji Materli, ówczesnego mistrza wagi średniej, z Grovem doszło w roku 2013 na gali KSW 23. Starcie okazało się krwawym widowiskiem pełnym zwrotów akcji i emocji od pierwszej do ostatniej sekund. Pojedynek rozstrzygnął się na kartach sędziowski, a jego zwycięzcą został Materla. Obaj zawodnicy zostali nagrodzeni bonusami za najlepszą walkę wieczoru, a fani wybrali ich bój najlepszą walką roku 2013 w prestiżowym plebiscycie Heraklesów. Trzy lata później na gali KSW 36 miało dojść do rewanżu, jednak walka ostatecznie się nie odbyła. Teraz w końcu drogi tych dwóch doświadczonych zawodników przetną się ponownie.

 

– Myślę, że osoby, które śledzą KSW i moją karierę, na pewno pozytywnie odbiorą to zestawienie, właśnie ze względu na przebieg naszej pierwszej walki – powiedział Michał Materla w rozmowie z Maciejem Turskim podczas wizyty w studio gali XTB KSW 77. – Cieszę się, że będę mógł drugi raz z nim zawalczyć.

 

 

Michał Materla jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Polsce. Na swoim koncie ma już 40 stoczonych pojedynków, ale cały czas czuje ducha i potrzebę rywalizacji.

 

– Ciężko jest odpuścić i skończyć karierę. Ciało nie nadąża za moimi ambicjami, ale staram się każdego dnia wychodzić ze strefy komfortu i mam nadzieję, że tak samo w tej walce, jaki i w poprzedniej, to moja ręka będzie uniesiona w geście zwycięstwa.

 

Na XTB KSW 78 Michał Materla po raz kolejny zawalczy podczas gali KSW w Szczecinie. W styczniu tego roku zmierzył się tam z Jasonem Radcliffe’em i w pięknym stylu znokautował go już w pierwszej rundzie walki. Dla Berserkera ze Szczecina była to 31. wygrana w karierze.

 

– Jestem lokalnym patriotą i bardzo się cieszę, że na koniec kariery tyle razy będę miał okazję odwdzięczyć się tym wszystkim fanom, którzy mi kibicują, wspierają mnie i życzą mi dobrze. Oni dają mi emocje poza walką, a ja będę mógł się im odwdzięczyć w walce.

 

Do walki Michała Materli z Kendalem Grovem dojdzie już 21 stycznia w Szczecinie.

 

[Artykuł pochodzi z oficjalnej strony organizacji KSW]

 

Dodaj komentarz