KSW zapowiada swoją najbliższą galę!

Już 20 stycznia organizacja KSW wróci do warszawskiej hali COS Torwar, w której przygotuje swoje wydarzenie po raz czternasty w historii.

Bilety na XTB KSW 90 dostępne są na ebilet.pl

Marka KSW nierozerwalnie związana jest z Warszawą, gdzie się narodziła i przez lata budowała swoją siłę. W niecałe trzy lata od rynkowego debiutu KSW po raz pierwszy pojawiła się ze swoim wydarzeniem na Torwarze, gromadząc w hali około trzech tysięcy kibiców. Od tej chwili to właśnie Torwar stał się miejscem, w którym odbywały się kolejne gale KSW w Warszawie. To tutaj w roku 2009 odbyło się pamiętne KSW XII, które do dziś jest jednym z najważniejszych eventów dla organizacji KSW. Podczas tego wydarzenia zadebiutował w ringu Mariusz Pudzianowski, który błyskawicznie rozprawił się z Marcinem Najmanem. Dzięki tej walce kibicom po raz pierwszy został udostępniony cały Torwar, co też przełożyło się na ponad 5-tysięczną publiczność zasiadającą na trybunach. Kolejne gale KSW na Torwarze odbywały się dość regularnie, aż do roku 2016. Wówczas nastąpiła sześcioletnia przerwa od wydarzeń tu organizowanych.


W roku 2022 doszło do wielkiego powrotu na COS Torwar. 20 sierpnia fani mogli obejrzeć tam galą KSW 73. W walce wieczoru doszło do od dawna wyczekiwanego zderzenia dwóch najlepszych polskich kickboxerów wagi ciężkiej. Tomasz Sarara przywitał debiutującego w okrągłej klatce Arkadiusza Wrzoska. W boju tym nokaut wisiał w powietrzu od pierwszej sekundy. Panowie przez prawie trzy rundy wymieniali się potężnymi ciosami i kopnięciami. Obaj byli też w poważnych tarapatach, ale ostatecznie to Arkadiusz okazał się skuteczniejszy i w końcu ostatniej rundy przyparł Tomasza do siatki, gdzie rozbijał go kolejnymi uderzaniami tak długo, aż do akcji wkroczył sędzia, który przerwał pojedynek.

W pozostałych walkach KSW 73 Daniel Rutkowski pokonał Reginaldo Vieirę, Radosław Paczuski znokautował Jasona Radcliffe’a, Karolina Owczarz pokonała Natalię Baczyńską, Krystian Bielski w fantastycznym boju rozbił Iona Surdu, Bohdan Gnidko błyskawicznie znokautował Damiana Piwowarczyka, Dominik Humburger rozbił przed czasem Borysa Borkowskiego, Pascal Hintzen udusił Patryka Likusa, a Carl McNally poddał Miłosza Melcherta. Warto nadmienić, że skończenie w wykonaniu Bohdana Gnidki było najszybszym nokautem w historii organizacji KSW.

Gala XTB KSW 90 będzie czternastym wydarzeniem organizacji przygotowanym w warszawskiej hali COS Torwar, a fani ponownie będą mieli okazję obejrzeć w akcji Arkadiusza Wrzoska, który zmierzy się z mistrzem chorwackiej organizacji FNC Ivanem Vitasoviciem.

<INFORMACJA PRASOWA>

Dodaj komentarz