Krzysztof Kułak zakończył sportową karierę!

Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w naszym kraju, Krzysztof „Model” Kułak (31-18-2) podczas wywiadu z portalem Sporty Walki. org  podsumował swój pojedynek w formule grapplingowej z Miłoszem Staśkiewiczem i poinformował o zakończeniu swojej kariery w sportach walki jako zawodnik. 

 

„Kolejne walki w różnych organizacjach (Stany Zjednoczone Celtic Gladiator, PLMMA, Unia Sportów Walki w Białymstoku), więc ja się troszeczkę pobiłem na całym świecie. Powiem tak, peselu się nie oszuka. Człowiek robi co może, żeby nadążyć za tymi młodymi wilkami. Chciałem zrobić to godnie. Tutaj do Białegostoku przyjeżdżam praktycznie od 2003 roku, gdzie pierwszą walkę stoczył mój wychowanek. Myślę, że było dobrze. Teraz trzeba poprawić koronę i iść do przodu. Wymarzyłem sobie, żeby zakończyć karierę zwycięstwem. Tak czy owak te sporty walki są wymagające i nie da się tego oszukać. Myślę, że już wystarczy (…) Przyjechałem tu dla syna żeby pokazać mu, że tata jeszcze potrafi. Wykonałem dobrze plan taktyczny, walkę wygrałem i tyle. Jestem człowiekiem honoru, tylko krowa nie zmienia zdania, ale na dzień dzisiejszy to jest koniec w sportach walki zawodowych. „

 

39-letni zawodnik z Częstochowy w MMA stoczył aż 51 pojedynków. Walczył dla takich organizacji jak: KSW, FEN, Celtic Gladiator, Profesjonalna Liga MMA (PLMMA) oraz Armia Fight Night. Kułak był dwukrotnym finalistą turniejów KSW, natomiast w latach 2010-2011 był mistrzem wagi średniej polskiej organizacji. Pasa mistrzowskiego KSW nigdy nie bronił z powodu częstych kontuzji. W swojej długiej karierze toczył pojedynki min z: Aleksiejem Oleinikiem, Alexander Gustafssonem czy Christianem M’Pumbu. Jest on instruktorem w klubie Adrenalina Fight Częstochowa, którego jest założycielem.

Dodaj komentarz