Krzysztof Jotko vs. Gerald Meerschaert na UFC Fight Night 208

Krzysztofa Jotko czeka kolejne starcie dla federacji UFC. Polak niedawno poznał rywala oraz datę wejścia do oktagonu.

Jak podał serwis MMAJunkie.com, już 30 kwietnia podczas gali UFC Fight Night 208, Krzysztof Jotko (23-5) skrzyżuje rękawice z Geraldem Meerschaertem (34-14). Niedługo później, informację tę potwierdzili sami zawodnicy.

Dla Polaka będzie to już 16. walka pod banderą amerykańskiej federacji. Elblążanin notował ostatnio niezłą passę, na 5 ostatnich występów aż 4 razy opuszczał klatkę jako zwycięzca, uznając jedynie wyższość czwartego obecnie w rankingu Seana Stricklanda (25-3). Ostatni raz mieliśmy okazję go oglądać w październiku ubiegłego roku, kiedy to niejednogłośną decyzją sędziów był górą w starciu z doświadczonym Mishą Cirkunovem (15-8).

Gerald Meerschaert to weteran sportów walki, który od 2016 roku walczy w UFC, a jego dotychczasowy bilans w tejże federacji wynosi 9-6. Warto odnotować, że Amerykanin najwyraźniej ma sposób na polskich przeciwników, bowiem w ostatnich latach miał okazję mierzyć się kolejno z Oskarem Piechotą (11-3) i Bartoszem Fabińskim (15-5). Obie te walki wygrał przez poddanie – w ten sam zresztą sposób, w jaki odniósł triumf w swoim ostatnim boju podczas UFC Vegas 45, kiedy to udusił Dustina Stoltzfusa (13-4).

Czekamy zatem do kwietnia i liczymy oczywiście na to, że Krzysiek nie będzie kolejnym polskim skalpem na liście „GM3″.

Dodaj komentarz