Krystian Pudzianowski na FEN 28!

Krystian Pudzianowski (1-0) oficjalnie związał się z czołową polską organizacją MMA – Fight Exclusive Night. Brat słynnego strongmana zawalczy po raz pierwszy pod szyldem nowego pracodawcy już na najbliższej gali, FEN 28.

Pudzianowski sławę zdobył jako piosenkarz. Twórca utworu „Dawaj na ring” i wokalista zespołu „Pudzian Band” został gwiazdą disco polo. Od wielu lat regularnie odwiedza jednak salę treningową. 39-latek szlifuje swoje umiejętności w sportach walki. Efekty pracy na treningach „Pudziana” kibice mogli podziwiać na gali FFF w Zielonej Górze, gdy po raz pierwszy wszedł do klatki.

Pudzianowski w debiucie pokonał Słodkiewicza. Nowy zawodnik organizacji FEN zasypał gradem ciosów kulturystę w drugiej rundzie. Sędzia był zmuszony przerwać walkę, czego efektem było debiutanckie zwycięstwo przez nokaut techniczny.

Znokautowanie przeciwnika kosztowało jednak młodszego z „Pudzianów” wiele zdrowia… Słaniającego się na nogach Krystiana do punktu medycznego odprowadzić musiał jego brat Mariusz, który walczy w KSW.

Obiecaliśmy, że damy dobrą walkę i dotrzymaliśmy słowa. Nie walczyły mięśnie, lecz charakter i kondycja. Miałem siły na więcej. W końcu nazwisko zobowiązuje! – powiedział na gorąco po walce.

Teraz Pudzianowski otrzymał szansę dołączenia do sportowej organizacji. Oczywiście z tej możliwości 39-latek skorzystał i oficjalnie został zawodnikiem Fight Exclusive Night. Debiut pod szyldem federacji 39-letniego fightera będzie miał miejsce 13 czerwca podczas gali FEN 28.

Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się pozyskać takiego zawodnika, jak Krystian Pudzianowski. Wierzę, że wspólnie dojdziemy bardzo daleko i nasze gale wskoczą na jeszcze wyższy poziom.

powiedział prezes FEN, Paweł Jóźwiak.

Karta walk FEN 28:
70,3, MMA: Mateusz Rębecki vs TBA*
120,2: Krystian Pudzianowski vs TBA
120,2, MMA: Szymon Bajor vs TBA*
93,0, MMA: Rafał Kijańczuk vs Marcin Wójcik
TBA vs TBA
77,1, MMA: Szymon Dusza vs Kacper Koziorzębski
120,2, MMA: Marcin Sianos vs Adam Pałasz
TBA vs TBA
77,0, K-1: Dominik Zadora vs Piotr Sokół
56,7, MMA: Anita Bekus vs Sylwia Firlej

*walk o pas mistrzowski FEN

Informacja prasowa

Dodaj komentarz