Kleber Koike Erbst wróci do klatki za 2. tygodnie! RIZIN Landmark vol. 3 zapowiedziane

Podczas trwania gali RIZIN 35, federacja oficjalnie zapowiedziała swoje kolejne wydarzenie, na którym jedną z głównych gwiazd będzie Kleber Koike Erbst.

Zwiastun RIZIN Landmark vol. 3 zaprezentowany został w trakcie odbywającej się w niedzielny poranek RIZIN 35. Gala odbędzie się 5 maja 2022 roku w Tokio. Jedną z najważniejszych walk, będzie starcie Kleber Koike Erbst (29-5-1) vs. Kyohei Hagiwara (6-5)

Polskim kibicom, Kleber Koike znany jest głównie ze swojego pobytu w federacji KSW, w której to przez pewien czas był mistrzem kategorii piórkowej, odbierając pas z rąk Marcina Wrzoska na gali numer 39. Po raz ostatni mieliśmy go okazję oglądać podczas KSW 46 w Gliwicach, kiedy to po trwającym pełne 5 rund boju, musiał uznać wyższość obecnego zawodnika UFC – Mateusza Gamrota.

Kolejny występ Erbsta, odbył się już w Japonii, a powodem rozstania z polską federacją, były podobno kwestie finansowe, które z kolei spowodowały brak odnowienia kontraktu przez Japończyka. 

Na gali RIZIN zadebiutował w 2020 roku, tocząc dotychczas 4. pojedynki – wszystkie wygrywając, wszystkie przez poddanie.

Na RIZIN Landmark vol. 3, zapowiedziane zostało jeszcze jedno starcie – Kota Miura (0-0) kontra Felipe Masoni (9-4). Warto odnotować, że pierwszy z nich, to syn legendarnego japońskiego piłkarza – Kazuyoshiego Miura.

Dodaj komentarz