Klaudia Syguła w nowej organizacji! W debiucie zmierzy się z byłą pretendentką do pasa FEN

Saga związana z zawodową przyszłością utalentowanej polskiej zawodniczki wreszcie nabrała kolorów. Wczoraj Polka poinformowała o podpisaniu kontraktu z nową organizacją.

Śledząc w ostatnim czasie media społecznościowe, można było natknąć się na wiadomości dotyczące przyszłości Klaudii Syguły (5-1). Reprezentantka Polski miała pierwotnie wystąpić na francuskiej gali ARES 15, jednak gdy ten pojedynek nie doszedł do skutku, Klaudia oczekiwała na oferty z różnych kierunków.

Całkiem niedawno, pochwaliła się dołączeniem w szeregi znanej, amerykańskiej grupy menedżerskiej First Round Management, a już 2 tygodnie później dowiedzieliśmy się o tym, gdzie i z kim stoczy kolejne starcie. 

Już 7 lipca na gali MMA GP w Genewie, Klaudia Syguła (5-1) skrzyżuje rękawice z Yulią Kutsenko (6-9)

Dla Syguły będzie to debiut w klatce zagranicznej organizacji. Trenująca w poznańskim klubie Ankos MMA zawodniczka toczyła jak dotąd pojedynki tylko na naszym lokalnym, polskim podwórku. 24-latka jest obecnie na fali 5 zwycięstw z rzędu, a jedyną dotychczas porażkę w zawodowej karierze, odniosła w swoim debiutanckim starciu w którym zmierzyła się z Karoliną Sobek (4-2)

Yulia Kutsenko to doświadczona pięściarka, która wiele walk stoczyła właśnie w formule bokserskiej. W MMA miała okazję bić się między innymi dla polskiej organizacji FEN – na gali FEN 38 w walce o pas mistrzowski kobiecej dywizji koguciej uległa Ekaterinie Shakalovej (7-1) już w 1 rundzie.

Warto wspomnieć, że na tej samej gali wystąpi również inny reprezentant Polski – Paweł Klimas (4-2) zmierzy się ze Szwajcarem – Lucasem Reyre (1-0)

Dodaj komentarz