”Każdy mówi, żebym go szybko znokautował”- Rutkowski przed KSW 88

Daniel Rutkowski, były pretendent do tytułu mistrzowskiego i aktualny numer dwa rankingu kategorii piórkowej, już 11 listopada ponownie wejdzie do okrągłej klatki.

Bilety na XTB KSW 88 w Radomiu dostępne są na eBilet.plPodczas gali XTB KSW 88 Daniel Rutkowski zmierzy się z młodym wilkiem polskiego MMA, Patrykiem Kaczmarczykiem.

”Od trzech lat czekałem na tę walkę, żeby przyszedł ten moment, dopóki jestem jeszcze zdrowy. Dopóki jeszcze jestem na topie, żeby wyjść i mu nosa utrzeć. On wykrzykuje, że jest gotowy, że ma lepsze zapasy, że będzie gotowy na wszystko. Ile razy ja już to słyszałem wcześniej? Bardzo się cieszę, że każdy przeciwnik, z którym walczyłem, był ode mnie lepszy, a przegrywał. Jedyny Salahdine Parnasse, który nie krzyczał, z szacunkiem podchodził, pokazał swoją wyższość w klatce i temat zamknięty.”

Daniel Rutkowski w okrągłej klatce stoczył do tej pory pięć pojedynków i uległ jedynie aktualnemu czempionowi, Salahdine’owi Parnasse’owi. Przegrana ta przerwała niesamowitą serię czternastu walk bez porażki w wykonaniu popularnego „Rutka”. Przed zbliżającą się walką z Patrykiem Kaczmarczykiem Daniel stwierdził:

”Każdy mówi, żebym go szybko znokautował, ale ja chciałbym zrobić tak, jak Salahdine Parnasse z Robertem Ruchałą, że robił to, co chciał. Chciałbym, żeby ta walka tak wyglądała, żeby wszyscy zauważyli różnicę między czołówką, a dołem rankingu.”

Daniel nie kryje, że jest pewny swego przed pojedynkiem i zamierza to udowodnić w klatce.

 ”Patryk w tej walce wygrywa wszystko, nie ma nic do stracenia. Jak przegra, to powie, że przegrał z Rutkowskim, jednym z najlepszych w KSW, a jak wygra, to powie, że wszyscy tak gadali, że on taki mocny. Widzę go jak walczy. Widzę, że po minucie nie ma siły. Jestem dużo lepszy od niego.”

Daniel Rutkowski jest aktualnie po dwóch wygranych z rzędu. Radomianin jest byłym mistrzem organizacji FEN oraz Babilon MMA. Na szesnaście zawodowych wygranych aż osiem razy kończył przeciwników przed czasem.

Do walki Daniela Rutkowskiego z Patrykiem Kaczmarczykiem dojdzie podczas gali XTB KSW 88 w hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu.

<INFORMACJA PRASOWA>

Dodaj komentarz