Karolina Wójcik stanie przed szansą na zdobycie pasa kategorii słomkowej w walce wieczoru gali Invicta FC 54

Specjalizująca się w organizowaniu wyłącznie kobiecych pojedynków amerykańska organizacja Invicta FC powraca po kilkumiesięcznej przerwie. W walce wieczoru stawką będzie pas mistrzowski kategorii słomkowej który spróbuje zdobyć reprezentantka Polski.

Ostatnia gala organizacji Invicta FC odbyła się na początku maja bieżącego roku, a dzisiaj w swoich mediach społecznościowych ukazał się oficjalny termin kolejnego wydarzenia. 27 października w Bostonie, odbędzie się gala Invicta FC 54, a najważniejszym starciem tego wieczoru, będzie pojedynek o pas mistrzowski dywizji słomkowej kobiet pomiędzy aktualną mistrzynią Dani McCormack (7-2) a Polką – Karoliną Wójcik (11-3)

Irlandka w organizacji Invicta stoczyła jak dotąd 2 pojedynki, z czego drugi z nich był walką o tytuł mistrzyni w kategorii do 52kg. 33-latka odebrała go z rąk ówczesnej czempionki Valesci Machado (12-4) i już pod koniec października stanie do jego pierwszej obrony.

The Polish Assassin” do Invicty trafiła po dość pechowym występie podczas Dana White’s Contender Series w 2022 roku. Polka co prawda zwyciężyła wtedy swoje starcie, jednak styl w jakim to zrobiła nie zaimponował szefowi UFC i ostatecznie Krakowianka nie otrzymała od niego kontraktu z największą federacją świata. Nadchodzące starcie będzie jej 4-tym pod sztandarem organizacji Invicta – we wcześniejszych dwukrotnie wygrywała oraz raz musiała uznać wyższość rywalki. Ewentualne zdobycie mistrzowskiego pasa, może ponownie mocno przybliżyć Karolinę do spełnienia marzenia, jakim bez wątpienia jest angaż w UFC.

Gale organizacji Invicta FC możemy oglądać za darmo na ich profilach na Facebooku oraz YouTube, a także w ramach abonamentu na platformie Viaplay.

Dodaj komentarz