Karolina Kowalkiewicz wraca do rankingu UFC!

Karolina Kowalkiewicz (15-7) po serii trzech zwycięstw z rzędu wraca do oficjalnego rankingu UFC w kategorii słomkowej! W najnowszej aktualizacji znalazła się na #15 miejscu. 

37-letni Polka przebojem wdarła się w szeregi największej organizacji MMA na świecie. Po trzech pojedynkach dostała szansę walki o pas w kategorii słomkowej ze swoją rodaczką Joanną Jędrzejczyk w 2016 roku. Starcie to przegrała, lecz mimo to nadal była topową zawodniczką tej dywizji i okupowała miejsce w TOP 10 czy też nawet TOP 5.Spadek formy zaczął się w 2018 roku i brutalnego nokautu z rąk Jessicy Andrade. Od tego feralnego występu, Karolina zanotowała serię pięciu kolejnych porażek z rzędu i jej angaż w UFC wisiał na włosku.

Na szczęście wszystko wróciło na właściwe tory po rewanżowym starciu z Felicie Herrig, w którym to Kowalkiewicz wygrała przez poddanie w drugiej rundzie. Po tym pojedynku, łodzianka odniosła jeszcze dwa zwycięstwa, które pozwoliły jej wrócić do TOP 15 wagi słomkowej!

Kolejny pojedynek, byłej mistrzyni KSW oraz pretendentki do pasa UFC odbędzie się 7 października w Las Vegas. Jej przeciwniczką będzie Diana Belbita.

Dodaj komentarz