Kamil Minda zawalczy na przyszłotygodniowej gali RFA 4

Polski zawodnik wagi ciężkiej zadebiutuje w nowej organizacji już w przyszłym tygodniu.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Kamil Minda (7-3) podpisał kontrakt z czesko-słowacką organizacją Real Fight Arena, a dzisiaj poznaliśmy już datę jego debiutu. 

Pierwotnym Co-Main Eventem zaplanowanej na 8 października gali RFA 4 w Koszycach, było starcie pomiędzy Alexisem Kitti (0-0) a Tomašem Možnym (0-1), jednakże z nieznanych jak dotąd przyczyn, Kitti nie zawalczy na tej gali, a jako jego zastępstwo, federacja ogłosiła właśnie Kamila Minde.

37-letni reprezentant Polski, zadebiutuje tym samym w nowej organizacji. Ostatnie pojedynki toczył on dla lokalnego rywala – OKTAGON MMA, gdzie dwukrotnie wygrał i tyle samo razy przegrał. W czeskiej federacji, stanął nawet przed szansą na zdobycie mistrzowskiego pas, aczkolwiek musiał wtedy uznać wyższość rywala jakim był obecny zawodnik UFC – Martin Buday (11-1).

Možny w MMA stoczył dotychczas zaledwie jeden, przegrany pojedynek. To jednak doświadczony kickbokser, który w przeszłości występował między innymi w federacji GLORY. W swojej karierze, miał okazję stoczyć bój z dwoma polskimi zawodnikami – z Arkadiuszem Wrzoskiem (1-0) z którym wygrał, a także z Tomaszem Sararą (1-1), z którym przegrał. 

Gala Real Fight Arena 4 odbędzie się w sobotę, 8 października w słowackim mieście Koszyce. PPV w cenie 9,90€ można nabyć pod adresem www.realsport.tv

 

Dodaj komentarz