,,Jon Jones chce Błachowicza” – Walka mistrzowska coraz bliżej!

Już od dłuższego czasu cały świat MMA zadaje sobie pytanie z kim w następnej obronie pasa mistrzowskiego zawalczy gwiazda UFC Jon Jones (26-1). W kategorii półciężkiej jest aktualnie dwóch zawodników, którzy mogli by zawalczyć z mistrzem – Dominick Reyes (12-1) i Jan Błachowicz (26-8). To między nimi toczy się medialna gra o wyłonienie kolejnego pretendenta. „Devastator” przed walką z Jonem miał nieskazitelny rekord, a sama walka mistrzowska była fenomenalna i wiele osób domaga się rewanżu. Z drugiej strony mamy „Cieszyńskiego Księcia”, który jest na fali trzech zwycięstw z rzędu z czego dwa przez efektowne nokauty. Do tej pory wszystko wskazywało na rewanż Jona z Reyesem. Sam boss UFC Dana White opowiedział się, że jest on za zorganizowaniem rewanżu między zawodnikami, ale…

W wywiadzie dla BJPenn.com Sam Alvey (sparingpartner Reyesa) uchylił rąbka sytuacji wyłaniania kolejnego pretendenta:

,,Nie sądzę, że Dominick dostanie rewanż. Jon chce Błachowicza. Sądzę, że zobaczymy Błachowicza z Jonesem, a Reyesa zawalczy z Corey’em Andersonem. Anderdson nie chce walczyć z Dominickiem, ale nie ma wyboru. Jeśli i gdy pokona Corey’a, Dom dostanie rewanż. I choć sądzę, że pierwszą walkę Dominick wygrał i zasługuje na natychmiastowy rewanż, wszystkie znaki wskazują, że do tego nie dojdzie, niestety.”

Te słowa na pewno przysporzą duża nadzieję polskim fanom na walkę Janka z Jonem. A wy jak myślicie? Kolejną walką będzie Jon vs Błachowicz, czy jednak Jon vs Reyes 2?

Dodaj komentarz