„Jacare” Souza wypada z UFC! Pozytywny test na koronawirusa!

Ronaldo Souza, który na UFC 249 miał zmierzyć się w oktagonie z Uriah Hallem, nie zawalczy na gali! Souza wypadł z wydarzenia z powodu pozytywnego testu na COVID-19. 

„Jacare” co ciekawe już w środę, kiedy to pojawił się w Jacksonville zaznaczał, że jeden z członków jego rodziny mógł być zarażony koronawirusem, jednak nic nie wskazywało, aby i Brazylijczyk był chory. Pomimo tego każdy z zawodników, jak i ich sztab musiał przejść badania, po których okazało się, że Souza wraz z dwiema osoba z narożnika mają pozytywny test na obecność SARS-CoV-2. Wyniki na obecność wirusa przyszły dopiero po ceremonii ważenia, jednak „Jacare” zachował podczas wydarzenia wszelkie środki bezpieczeństwa jak maseczka na twarzy, czy rękawiczki.

UFC pomimo tego incydentu nie zamierza rezygnować z wydarzenia i wydało oświadczenie:

„Zespół medyczny UFC, który badał Souzę i jego sztab, uznał ich za pacjentów bezobjawowych lub bez częstych objawów COVID-19. Zgodnie z protokołami zdrowia i bezpieczeństwa UFC, wszyscy trzej mężczyźni opuścili hotel i będą izolowani poza nim, a zespół medyczny UFC będzie monitorował ich stan zdrowia, zapewniając również niezbędną pomoc w leczeniu.”

Głos w całej sprawie zabrał również przeciwnik „Jacare”, Uriah Hall, który wspiera swojego niedoszłego oponenta, w tym trudnym dla niego czasie.

„Bracie wiem, że to jest do bani, przykro mi, że musisz przez to przechodzić. Czuję się zdruzgotany z powodu utraconej szansy. Życzę Tobie wyłącznie powrotu do zdrowia dla Ciebie i Twojej całej rodziny.”

Dodaj komentarz