Finalista turnieju Road to Armia Jakub Kaczmarski zadebiutuje zawodowo na gali ARES 9

Przed bardzo dużą szansą stanie utalentowany polski zawodnik kategorii lekkiej. Reprezentant Strefy Walki Lubin zaliczy swój zawodowy debiut dla znanej europejskiej organizacji.

Finalista organizowanego przez FAME MMA turnieju Road to Armia, wicemistrz Polski z 2019 roku i mistrz Europy z 2018 – Jakub Kaczmarski (am. 28-5) już od kilku lat osiąga sukcesy na amatorskiej scenie MMA. Wygląda jednak na to, że nadszedł czas aby przejść na zawodowstwo.

Francuska federacja ARES Fighting Championship, która już 3 listopada zorganizuje wydarzenie ARES 9, ogłosiła dzisiaj na swoich mediach społecznościowych kolejny i prawdopodobnie ostatni pojedynek który uzupełni rozpiskę. Kartę walk tego wieczoru otworzy starcie wyżej wymienionego Jakuba Kaczmarskiego który zmierzy się z Francuzem Turpalem Younousovem (2-0)

https://www.instagram.com/p/Cj-DrwUDatl/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Lubinianin w amatorskiej karierze dorobił się bilansu 28 zwycięstw i 5 porażek, a szerszej publiczności dał się poznać dzięki występom podczas gal FAME 11 i FAME 12, na których to odbywały się półfinały oraz finał organizowanego przez nich turnieju Road to Armia, gdzie nagrodą dla zwycięzcy był profesjonalny kontrakt z polską organizacją Armia Fight Night. Kaczmarski w finale przegrał jednak decyzją sędziów z Adrianem Wieliczko (1-1) który zdążył już dwukrotnie zawalczyć właśnie na galach Armii.

Younousov nie ma tak bogatej kariery amatorskiej jak Polak, aczkolwiek zdążył już zaznać smaku walk zawodowych. Po udanym debiucie na jednym ze szwajcarskich wydarzeń, podpisał kontrakt z ARES FC i na gali z numerem 6 poddał rywala po 46 sekundach walki.

Gale ARES 9 z udziałem Jakuba Kaczmarskiego, będzie można obejrzeć na platformie UFC Fight Pass

Dodaj komentarz