Eagle FC 45: podsumowanie, wyniki gali

Khabib Nurmagomedov może być z siebie dumny. Kolejna gala federacji Eagle FC, której Dagestańczyk jest właścicielem, właśnie dobiegła końca i dostarczyła nam wielu emocji.

Wyjątkowo – bo w piątkowe popołudnie – miała miejsce gala Eagle Fighting Championship o numerze 45. Na moskiewskiej arenie zobaczyliśmy łącznie 14 zawodowych pojedynków, z czego trzy zostały wybrane do karty głównej.

Nie obyło się bez dość istotnych perturbacji, do których doszło tuż przed samym startem wydarzenia. Zapowiadane od dłuższego czasu starcie mające być walką wieczoru, pomiędzy Busurmankulem Abdibaitem (14-3), a Rasulem Magomedovem (10-3) – nie doszło do skutku. Na dzień przed galą, „Alay” wypadł z walki z powodu kontuzji, a jego miejsce zajął Abdurakhman  Gitinovasov (8-2).

Jedna z walk karty głównej, mianowicie Jora Ayvazyan (12-1) vs. Yusup-Khadzhi Zubariev (8-2), również została odwołana. Ten drugi zmierzył się z Białorusinem – Alexandrem Derkachem (11-5), jednak ta walka została umiejscowiona na karcie wstępnej.

Cała gala obfitowała głównie w wiele akcji wywodzących się rodem z dagestańskich zapasów. Imponującą dźwignią na kolano popisał się Ramin Sultanov (7-0).

 

Wyniki karty głównej gali Eagle Fighting Championship 45 poniżej:

Main Event: kat. 66kg, walka o mistrzostwo wagi piórkowej: Rasul Magomedov (10-3) pok. Abdurakhmana Gitinovasova (8-2) przez niejednogłośną decyzję

Co-Main Event: kat. 84kg: Denis Izmodenov (11-8) pok. Mikhaila Doroshenko (9-2) przez jednogłośną decyzję

Kat. 84kg: Uzair Abdurakov (15-1) pok. Khayala Iskenderova (8-8) przez poddanie (Americana)

 

P.G

 

Dodaj komentarz