Dana White o załamanym Khabibie i walce mistrzowskiej z Gaethje

Khabib Nurmagomedov nie wydał żadnego publinczego oświadczenia dotyczącego stanu zdrowia swojego ojca, ale cale wydarzenie bardzo dotknęło mistrza UFC.

Tak twierdzi Dana White, który powiedział, że ​​rozmawiał telefonicznie z Nurmagomedovem w środę po tym, jak zobaczył w rosyjskich mediach wieści, że jego walczący o życie, ojciec Abdulmanap Nurmagomedov znajduje się w śpiączce.

„Wczoraj rozmawiał z Khabibem, nawet mi nie powiedział o stanie swojego ojca. Myślę, że on milczał i nie chcial mówić o tym.”

„Rozmawiałem z nim dzisiaj, kiedy się dowiedziałem, o tym, że jego ojciec jest w śpiączce. Khabib jest oczywiście bardzo przejęty, ale jest bardzo dumnym facetem i lubi zachowywać się jak mężczyzna To jest bardzo trudny okres dla niego.”

Według informacji, które podają media, Abdulmanap został wybudzony ze śpiączki w czwartek, jednak nikt z otoczenia ojca mistrza nie wydał żadnego oświadczenia. Pomimo całych ostatnich wydarzeń, White powiedział, że Nurmagomedov już wcześniej wyznaczył datę swojego powrotu do oktagonu, kiedy to rozmawiali we wtorek.

Niepokonany Rosjanin ma się zmierzyć z nowym tymczasowym mistrzem wagi lekkiej, Justinem Gaethje po tym jak Amerykanin pokonał Tony’ego Fergusona przez TKO w piątej rundzie podczas gali UFC 249.

„Wczoraj, kiedy rozmawiałem z Khabibem postanowiliśmy, aby przesłać i podpisać wszystkie nasze ustalenia. Wydarzyło się jednak kilka dziwnych rzeczy, które sprawiły, że nie dokończyliśmy tej sprawy. Koniec końców mówimy jednak o walce pomiędzy Gaethje i Khabibem we wrześniu. Wczoraj rozmawiałem z Khabibem, a on powiedział, że chce walki we wrześniu: „Jestem gotowy, aby zawalczyć we wrześniu”.

 

Dodaj komentarz