XTB KSW 89: Damian Janikowski rozbił w krwawej bitwie Tomasza Romanowskiego!

Gala w Gliwicach przyniosła starcie, w którym Tomasz Romanowski (18-9 1NC, 7 KO, 1 Sub), były pretendent do tytułu i numer dwa rankingu tej kategorii wagowej, zderzył się z numerem pięć, Damianem Janikowskim.

W tej walce nokaut wisiał w powietrzu od pierwszej sekundy. Obaj zawodnicy szli na mocne wymiany pięściarskie. Janikowski atakował też kopnięciami. W końcu Romanowski dobrze trafił. Janikowski zachwiał się na nogach i upadł na matę. Romanowski zaczekał i walka wróciła do stójki. Panowie znowu ruszyli do mocnych wymian. Janikowski próbował też obalić, ale ostatecznie runda zakończyła się w stójce.W drugiej odsłonie pięści śmigały i trafiały z obu stron. W końcu Damian zaatakował zapaśniczo i obalił Romanowskiego. Walcząc z górnej pozycji Janikowski mocno rozbijał ciosami Romanowskiego, na którego twarzy pojawiło się mnóstwo krwi. Janikowski dalej mocno pracował pięściami i łokciami, aż jego akcje przerwał gong.

W trzeciej odsłonie Janikowski od początku wywierał presję i szybko obalił Romanowskiego. Na macie nie oddał już przewagi i rozbijał rywala ciosami aż do końca walki i zwycięstwa.

Wynik: Damian Janikowski pokonał Tomasza Romanowskiego przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28)

Dodaj komentarz