Cormier chciałby zostać prezydentem UFC

Daniel Cormier, były świetny amerykański zapaśnik, a aktualnie zawodnik UFC wypowiedział się w wywiadzie dla MMAfighting.com na temat potencjalnego przejęcia stanowiska prezydenta UFC. Pomimo bardzo dużego poparcia dla obecnego szefa organizacji Dany White’a, były mistrz UFC uważa, że byłoby szaleństwem nie brać pod uwagę, gdyby dostał taką propozycję:

„Myślę, że jeśli kiedykolwiek będziesz miał okazję lub ktoś będzie miał okazję wykonać taką pracę, byłoby szaleństwem nie mieć nadziei na taką możliwość, ale Dana będzie tu długo.”

Cormier zaznacza również, że jeśli będzie dostępne inne stanowisko i zostanie mu zaproponowane przez władze UFC, to z chęcią je przyjmie po przejściu na emeryturę. Zawodnik chciałby po zawieszeniu rękawic na kołek dalej brać udział w promowaniu UFC na świecie poprzez swoją osobę:

,,Oczywiście chciałbym pracować w UFC” – powiedział Cormier. „Uwielbiam tę organizację. Myślę, że odkąd przyszedłem ze Strikeforce, nawiązałem dobre relacje z ludźmi w firmie. Zacząłem się uczyć. Naprawdę dużo nauczyłem się o tej firmie i to co jest najważniejsze dla mnie i robi na mnie wrażenie to ilość czasu, energii i wysiłku, jakie UFC wkłada w pomoc młodzieży.

„To robi na mnie wrażenie, ponieważ to coś, co robię. Wiem, jak ważne jest, aby Dana i UFC wspierały lokalne programy i kluby sportowe, wspierały kluby akademickie. Jest tak wiele rzeczy, które robią, aby pomóc ludziom na całym świecie, naprawdę doceniam to dla kogo pracuję. ”

Dodaj komentarz