Conor McGregor gotowy na kolejną walkę! Słowo klucz – Fight Island!

Wiele wskazuje na to, że zanosi się na powrót Conora McGregora do oktagonu UFC. Według Dana White, Irlandczyk jest gotowy na walkę, pozostaje tylko pytanie, z kim przyjdzie mu się zmierzyć i w jakim miejscu!

„Conor jest gotowy do walki już od jakiegoś czasu” – powiedział White w programie Jim Rome Show. „Jest w formie i jest gotowy na walkę.”

Były mistrz dwóch dywizji UFC potrzebował zaledwie 40 sekund, aby uporać się w styczniu z Donaldem „Cowboy” Cerrone. Zaraz po walce dodatkowo ogłosił plan stoczenia przynajmniej 3 walk dla UFC w 2020 roku. Niestety pandemia koronawirusa zniszczyła te plany, a liczne gale zostały anulowane lub przełożone.

Kwestią blokującą szybki powrót do walk jest fakt, że McGregor mieszka w Irlandii i dopóki nie zostaną zniesione ograniczenia podróżowania, może mu być trudno przyjechać do Stanów Zjednoczonych lub wrócić do domu po zakończeniu walki.

„Przede wszystkim„ Fight Island ”będzie bardzo istotnym czynnikiem w kwestii organizacji walk z zawodnikami, którzy na codzień mieszkają poza granicami USA. Zabija mnie myśl organizacji walki Conora bez widowni. Zabija mnie. Ten facet robi prawie 20 milionów dolarów ze sprzedaży biletów ” powiedział White.

Kluczowym czynnikiem zdaje się więc być zdolność UFC do szybkiego ukończenia budowy Fight Island, która ma zawierać karty z zawodnikami z całego globu. Pomimo komentarzy prezydenta UFC, reporter ESPN Ariel Helwani twierdzi, że „nie ma prawdziwych rozmów” na temat następnego ruchu Irlandczyka.

„Nie ma jeszcze prawdziwych rozmów na temat jego powrotu do gry, ale jego główny trener John Kavanagh powiedział mi, że ich sala treningowa SBG Ireland zostanie ponownie otwarta 10 sierpnia”, powiedział Helwani. „Więc na końcu tunelu pojawia się trochę światła”.

McGregor został ostatnio również powiązany z potencjalną głośną walką z zawodnikiem wagi półśredniej UFC i mistrzem BMF Jorge Masvidalem. Według dziennikarza, Masvidal ma nadal plan podjąć wyzwanie i zmierzyć się z Kamaru Usmanem o tytuł niekwestionowanego mistrza wagi półśredniej. Pogłoski o walce między Masvidalem a McGregorem są podobno bezpodstawne.

„Nie wpadajcie w bezpodstawny zachwyt słysząc plotki o Jorge Masvidalu walczącym z tajnym przeciwnikiem, a nawet Conorem McGregorem w najbliższym czasie” – napisała Helwani. „Według ludzi, z którymi rozmawiałem, nie było mowy o tym, żeby Masvidal walczył wkrótce z McGregorem ani o kimś innym, kto nie nazywał się Kamaru Usman.”

Z kim chcielibyście zobaczyć McGregora w swoim kolejnym starciu? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach!

 

Dodaj komentarz