Brian Ortega vs. Yair Rodriguez już 16 lipca na UFC!

Największa światowa organizacja MMA zestawiła ze sobą dwóch czołowych zawodników wagi piórkowej. Starcie to będzie oficjalną walką wieczoru podczas UFC Fight Night, które będzie miało miejsce 16 lipca. Informacje ta została oficjalnie podana przez UFC.

 

Ortega (15-2, 1 N/C) spróbuje powrócić na zwycięską ścieżkę po przegranym, lecz fenomenalnym pojedynku o pas z aktualnym mistrzem Alexandrem Volkanovskim (24-1). „T-City” to bardzo utalentowany grappler, posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu i o jego umiejętnościach przekonali się tacy zawodnicy jak Cub Swanson (28-12) czy Renato Carneiro (16-5-1). Przypomnijmy, że Brian był o krok od zdobycia mistrzostwa, gdy w trzeciej rundzie założył jedną ze swoich firmowych technik parterowych, czyli gilotynę. Ostatecznie Australijczykowi udało się wyjść z tego poddania w niesamowity sposób jak i z późniejszej próby trójkąta nogami oraz finalnie wygrać całą walkę.

 

Yair Rodriguez (13-3, 1 N/C) to fenomenalny kick-bokser, jego ekwilibrystyczne kopnięcia sieją spustoszenie u przeciwników, jak i zachwyt oraz uwielbienie wśród kibiców. „El Pantera” w listopadzie powrócił po dwuletniej przerwie w starciu z byłym mistrzem Maxem Hollowayem (23-6). Mało kto dawał szansę na zwycięstwo Meksykaninowi w tej potyczce, biorąc pod uwagę ówczesną dyspozycję byłego mistrza. Rodriguez co prawda pojedynek przegrał przez jednogłośną decyzję, ale razem ze swoim rywalem zafundowali oglądającym kapitalne widowisko, a Yair przypomniał całej dywizji o swojej osobie.

Dodaj komentarz