„Bomb has been planted” – Marcin „Bomba” Bandel będzie bronił pas kategorii super półśredniej na gali BRAVE CF 71

Po dość długim okresie wyczekiwania, poznaliśmy w końcu kolejne zestawienie w którym udział weźmie polski mistrz zagranicznej organizacji.

7 miesięcy temu, podczas gali bahrajńskiej organizacji BRAVE CF 63, Marcin Bandel (22-7-1) sprawił ogromną niespodziankę poddając w nieco ponad minutę faworyzowanego wówczas mistrza kategorii super półśredniej Ismaila Naurdieva (22-7) i tym samym odbierając z jego rąk pas mistrzowski.

Bomba” po tamtym fenomenalnym triumfie postanowił nieco odpocząć i nie toczył już później żadnych pojedynków, ale jak wiemy – tytuł trzeba bronić, bo chętnych na jego zdobycie nie brakuje. Wiemy już, kto będzie próbował go Marcinowi odebrać.

Dzisiaj oficjalnie ogłoszono, że 19 czerwca, podczas gali BRAVE CF 71 w Bahrajnie, Polak stanie do pierwszej obrony pasa dywizji super półśredniej naprzeciw niepokonanego dotychczas rywala, którym będzie Kamal Magomedov (10-0)

Urodzony w Moskwie 32-latek, dla federacji BRAVE stoczył jak dotąd dwa pojedynki, w obydwóch kończąc wyżej notowanych rywali przed czasem. Na BRAVE CF 63 – czyli tej samej, na której „Bomba” zdobył mistrzostwo, pokonał w nieoficjalnym eliminatorze do walki o pas Fina – Olliego Santalahtiego (13-5), co zapewniło mu pozycję pierwszego pretendenta.

Marcin Bandel to prawdziwy weteran polskich i zagranicznych klatek, bo Łodzianin miał okazję bić się w przeszłości dla takich organizacji jak m.in. UFC, ACA czy FEN. W 2021 roku osiedlił się w bahrajńskiej federacji BRAVE i od tamtej pory wygrał w niej 3 starcia – w tym to ostatnie, po którym został nowym czempionem kategorii super półśredniej.

Dodaj komentarz