„Będzie przebywał tylko w domu”- Ojciec Khabiba o przygotowaniach syna.

Od pewnego czasu w MMA i nie tylko panuje ogromne zamieszanie, a to wszystko z powodu koronawirusa, który daje się we znaki wszystkim zawodnikom. Jednym z nich jest Khabib, który musiał zawiesić treningi w USA i przenieść się do rodzinnego domu w Dagestanie.

Jak donosi sam ojciec Khabiba, nie przeszkodzi to w przygotowaniach syna do walki:

„Khabib jest już w domu. Wrócił stamtąd na czas. Będzie przebywał tylko w domu. To nie jest problem bo od 1992 roku mam w domu własne miejsce do trenowania. Byliśmy w Kalifornii do samego końca, ale kiedy ogłoszono tam stan wyjątkowy, nie było sensu żeby dłużej tam przebywał.”

„Khabib dalej ciężko trenuje, jest w naprawdę dobrej formie. Czekamy, gdzie i kiedy lecieć. Naprawdę chcemy wiedzieć, gdzie odbędzie się ta walka. Czekaliśmy na nią 5 lat. 5 razy ją ogłaszano. Wyobrażasz sobie, jak bardzo chcemy aby do niej doszło?”

Ojciec mistrza wagi lekkiej podkreśla również ogrom tej walki i nawet określa starcie jako największe w historii:

,,To największa walka w historii UFC. Obaj mają po 12 zwycięstw z rzędu, obaj od wielu lat są niepokonani w MMA. W historii organizacji UFC nigdy nie było jeszcze takiego starcia.”

Według podanych informacji Dagestańczykowi będą towarzyszyli jego sparingpartnerzy jak Islam Makachev czy Umar Nurmagomedov, którzy także dotarli do Dagestanu:

Potrzebujemy minimum 8 osób żeby się przygotować. Będzie to ta sama szóstka zawodników która była z nim w USA oraz doświadczeni Shamil Zavurov i Magomedrasul Khasbulaev.

Ojciec, a zarazem trener mistrza wyraża dużą chęć aby walka odbyła się w Rosji:

„Do walki mogło by dojść w Rosji bez udziału kibiców. Mamy miasta, w których można by było przeprowadzić to wydarzenie. W wielu miejscach w Rosji są osoby gotowe zorganizować tę walkę. Na przykład promotor boksu Vladimir Khryunov. Dodatkowo w Rosji w przeciwieństwie do innych mocarstw, w tym momencie mniej ludzi cierpi z powodu koronawirusa. Nie możemy organizować walki z dużą liczbą osób na hali więc duży obiekt nie byłby nawet potrzebny.”

Myślicie, że zmiana miejsca treningów wpłynie na formę aktualnego mistrza?

Dodaj komentarz