Babilon MMA podkręca tempo. Dwie gale tydzień po tygodniu, kapitalne walki wieczoru!

Podczas odbywającej się wczoraj gali Babilon MMA 37 w nadmorskich Międzyzdrojach, polska organizacja ogłosiła datę i pierwsze zestawienia na ich kolejne dwa wydarzenia

Wygląda na to, że organizacja Babilon MMA planuje po wakacjach mocno podkręcić tempo, bowiem poznaliśmy wczoraj terminy kolejnych gal i okazało się, że we wrześniu czekają na nas dwa wydarzenia odbywające się tydzień po tygodniu.


Pierwsze z nich – Babilon MMA 38, odbędzie się w piątek 22 września a organizacja Tomasza Babilońskiego po raz pierwszy w swej historii zawita do Chełmu. Fani z Lubelszczyzny będą mogli na żywo zobaczyć kapitalnie zapowiadające się starcie o tymczasowy pas mistrzowski kategorii półśredniej o który zmierzą się Tymoteusz Łopaczyk (9-3) i Marek Jakimowicz (3-2)

Dla Łopaczyka będzie to trzecie starcie pod sztandarem organizacji Babilon MMA, w poprzednich dwóch jednokrotnie zarówno wygrał jak i przegrał. Pochodzący z Bielawy (podobnie jak ja – jedziesz Tymek!) zawodnik, wcześniej toczył boje głównie dla Armia Fight Night i FEN.

Czysto teoretycznie, Marek Jakimowicz jest jak dotąd niepokonany w zawodowym MMA, wbrew temu, na co wskazuje jego rekord. Mieszkający i trenujący na co dzień w Belfaście reprezentant Polski, po dwóch wygranych walkach we francuskiej organizacji ARES, został dopiero jakiś czas później oficjalnie zdyskwalifikowany – za rzekomo pozytywne wykrycie nielegalnych substancji w jego organizmie – a starcia te za sprawą francuskiej komisji, zostały potraktowane jako jego porażki.

Tydzień później, w sobotę 30 września, Babilon MMA powróci do Radomia z galą o numerze 39. W walce wieczoru, lokalny bohater i aktualny mistrz kategorii piórkowej Piotr Kacprzak (9-3) będzie bronił swoje trofeum w walce z Szymonem Rakowiczem (5-2)

Dla Kacprzaka będzie to druga obrona mistrzowskiego tytułu, który zdobył na gali Babilon MMA 29, pokonując przed czasem Damiana Zorczykowskiego (8-7). Radomianin w poprzedniej obronie równie szybko poradził sobie z Krzysztofem Mendlewskim (5-3) i pozostał na tronie dywizji piórkowej

Szymon Rakowicz nie przegrał jeszcze żadnego starcia, odkąd w 2022 roku trafił do organizacji Babilon MMA. Zawodnik klubu Inżbud Rybnik – Octagon Żory wszystkie swoje zawodowe starcia kończył jak dotąd przed czasem i aktualnie znajduje się na fali 3 kolejnych zwycięstw z rzędu.

Dodaj komentarz