A.J. McKee vs. Patricio „Pitbull” Freire 2 oraz Vadim Nemkov vs. Corey Anderson już 15 kwietnia!

Bellator doprowadził do bardzo wyczekiwanego rewanżu – A.J. McKee (18-0) kontra Patricio Freire (32-5) na gali Bellator 277. Na tym samym wydarzeniu, również odbędzie się inny pojedynek mistrzowski, albowiem w finale turnieju wagi półciężkiej zmierzą się Vadim Nemkov (14-2) oraz Corey Anderson (16-5). Obie informacje potwierdził portal MMAJunkie.

A.J. McKee spróbuje po raz drugi udowodnić kto jest najlepszym zawodnikiem w kategorii piórkowej w organizacji Bellator, a jego przeciwnikiem będzie ponownie Patricio Freire. W pierwszym starciu niepokonany Amerykanin w niecałe 2 minuty najpierw naruszył w stójce, a potem poddał gilotyną byłego mistrza.

„Pitbull” jest jedną z największych gwiazd w historii Bellatora oraz byłym mistrzem dwóch kategorii wagowych, teraz natomiast spróbuje po raz kolejny wrócić na tron wagi piórkowej. Freire po przegranej z A.J’em zwakował pas dywizji lekkiej; dając tym samym swojemu bratu możliwość stoczenia pojedynku o mistrzostwo, które ten ostatecznie wygrał.

Aktualny mistrz w kategorii półciężkiej Vadim Nemkov pas zdobył w roku 2020, kiedy to pokonał w drugiej rundzie przez TKO Ryana Badera. Rosjanin w organizacji Bellator jest dotychczas niepokonany, a sam nie zaznał smaku porażki od 9 pojedynków. W bieżącym turnieju pokonał najpierw Phila Daviesa (23-6), a potem Juliusa Anglickasa (10-2).

Można powiedzieć, że odejście z UFC dobrze służy Andersonowi. Po porażce z Janem Błachowiczem (28-9), „Overtime’ wygrał trzy pojedynki przed czasem w organizacji Scotta Cokera. Najpierw w walce wieczoru gali Bellator 251 pokonał Melvina Manhoefa (32-15-1), a następnie w drodze do finału turnieju wagi półciężkiej zwyciężył z Dovletdzhanem Yagshimuradovem (18-7-1) oraz Ryanem Baderem (29-7, 1 N/C).

 

M.G.

Dodaj komentarz