Zwycięstwo Darko Stosicia (16-4) nadzieją dla wagi ciężkiej?

Już w najbliższą sobotę w main evencie gali KSW 67 dojdzie do długo wyczekiwanego starcia obecnego mistrza królewskiej kategorii wagowej Phila De Friesa (20-6)  z niepokonanym w organizacji Serbem Darko Stosiciem (16-4).

 

Anglik dosyć nieoczekiwanie zdobył tytuł mistrzowski w starciu z Michałem Andryszakiem (23-10) podczas KSW 43, odprawiając rywala ciosami w parterze. Lubiany przez kibiców zawodnik dzierży mistrzowski pas do dzisiaj i jest aktualnie najdłużej panującym mistrzem polskiej organizacji. Obronił tytuł pięć razy pokonując miedzy innymi dwukrotnie byłego już mistrza wagi półciężkiej Tomasza Narkuna (18-5) i śmiało można powiedzieć, że całkowicie ‘wyczyścił’ swoją dywizję odprawiając bez większych problemów kolejnych rywali. Należy zauważyć, że w ostatnich latach waga ciężka z pewnością nie jest najmocniejszą dywizją organizacji, a hegemonia sympatycznego Brytyjczyka z pewnością nie sprzyja rozwojowi tej kategorii.

 

Czy Darko Stosic jest w stanie pokonać panującego mistrza i wprowadzić w wadze ciężkiej nieco świeżości?  Kursy bukmacherskie w roli zdecydowanego faworyta stawiają Anglika, natomiast Serb z pewnością ma możliwości aby strącić z tronu De Friesa. Jest on szybki i dobrze poukładany w stójce, do tego potrafi on posłać rywala na deski pojedynczym uderzeniem. Za Anglikiem przemawiają warunki fizyczne (Stosic w UFC walczył w wadze półciężkiej) oraz jego gra parterowa, która może nie jest wyjątkowo miła dla oka ale za to bardzo skuteczna!

 

Czy po prawie 4 latach pas wagi ciężkiej zmieni właściciela? Przekonamy się o tym już w tą sobotę.

 

D.B

 

Dodaj komentarz