Zawodnik UFC miał koronawirusa. Już czuje się lepiej

Lyman Good jako pierwszy zawodnik UFC przyznał, że miał koronawirusa.

Zawodnik wagi półśredniej miał zawalczyć 18 kwietnia na UFC 249 z Belalem Muhammadem. Podczas rozmowy z Arielem Helwani przyznał, że powodem wycofania się z pojedynku był koronawirus.

,,Znam swoje ciało. Przeszedłem przez to wszystko. Miałem wiele kontuzji i innych rzeczy, ale to było inne. Jako profesjonalni sportowcy, stale zmuszamy ciało do wysiłku. Dla mnie moje ciało jest jak punkt kontrolny tego jak się czuję, a wtedy moje ciało w ogóle mnie nie słuchało.”

,,Cyborg” wraz ze swoją dziewczyną zrobili test na COVID-19. Po kilku dniach otrzymali pozytywny wynik. Lyman poinformował o tym klubowych kolegów oraz trenerów. Jeden z trenerów Amerykanina również otrzymał pozytywny wynik testu. Good przyznał, że czuje się już dobrze i wrócił do treningów. Ostatnio był sprawdzany ponownie i wynik był już negatywny.

,,Pandemia – to dzieje się naprawdę.  Nie chciałem rozsiewać paniki i wywoływać strachu u innych ludzi. Chcę tylko poinformować wszystkich, że jestem w dobrej formie.”

Zawodnik powiedział, że nie mówił wcześniej o wirusie, aby nie wywoływać paniki. Przekazał również swoje przeciwciała dla Czerwonego Krzyża, które mogą pomóc chorym.

 

Dodaj komentarz