Zastanawialiście się dlaczego Roberto Soldić wybrał ONE Championship? „Robocop” podał powody swojej decyzji

Zastanawialiście się dlaczego Roberto Soldić wybrał ONE Championship? "Robocop" podał powody swojej decyzji

Niedawno świat obiegła informacja o podpisaniu kontraktu przez Roberto Soldicia z ONE Championship. Wiele osób ze środowiska sportów walki nie kryło swojego zaskoczenia i rozczarowania.

Soldić był gościem w programie Ariela Helwaniego – MMA Hour. Zawodnik w trakcie transmisji postanowił wyjaśnić wszelkie niedomówienia i uargumentował swoją decyzję. Były podwójny mistrz KSW był najgorętszym nazwiskiem na rynku wolnych agentów w ostatnim czasie.

– Gdy dobiegł końca mój kontrakt z KSW, miałem mnóstwo opcji. Wybrałem ONE FC, bo to największa organizacja sportów walki na świecie. Dali mi szansę, abym zgarnął wszystkie pasy – kickboxingu, Muay Thai, MMA. Także boks. To coś nowego. Chcę stworzyć coś nowego dla moich ludzi, moje własne dziedzictwo. Gdy pojechałem do Singapuru i zobaczyłem tę atmosferę, jak Chatri traktuje zawodników, ich relacje… Dał mi najlepszą ofertę. „Zostań ze mną, możesz być unikalnym zawodnikiem, dam ci szansę, abyś został mistrzem wszystkich sztuk walki”. A poszukiwałem właśnie czegoś nowego. W końcu podjąłem decyzję. Wybrałem ONE FC. Widziałem, jak szczęśliwi są tam zawodnicy. Mistrzowie w sportach uderzanych, mistrzowie parterowi, mistrzowie kickboxingu. Chcę robić wszystko, chcę wszystkie pasy. Chcę zebrać wszystkie pasy. Nikt tego wcześniej nie dokonał. To dla mnie największe wyzwanie. Chcę być wyjątkowym zawodnikiem, a ONE FC daje mi taką możliwość. Wiecie, co działo się z gwiazdami UFC, gdy przechodzili do ONE FC. Przegrywali. Nie byli w stanie sięgnąć po choćby jeden pas ONE FC. Chcę spróbować sięgnąć po te pasy, których zdobyć nie byli w stanie zawodnicy UFC. Nie walczyli tam dobrze. Gdy oglądam gale ONE FC, widzę stójkę i grappling na zupełnie innym poziomie. Byłem też na wielu galach UFC, ale ONE FC jest wyjątkowe, ma w sobie coś innego. Prawdziwe sporty walki. Chcę więc spróbować się w tej organizacji i sięgnąć po wszystkie pasy. Tylko Chatri dał mi szansę, aby zostać prawdziwym mistrzem sportów walki. Mistrzem świata w kickboxingu, mistrzem świata w Muay Thai. To coś nowego, to coś, co mnie nakręca. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. – mówił Roberto Soldić w MMA Hour.

[tłumaczenie Bartłomiej Stachura – portal lowking.pl]

Dodaj komentarz