„Zamierzam zdobyć dwa pasy”- Paulo Costa planuje podbić dwie kategorie wagowe!

Paulo Costa obecnie waży aż 108 kilogramów! Zapowiedział, że po zdobyciu pasa kategorii średniej, zamierza podbić kategorie półciężką!

Paulo Costa to aktualny zawodnik kategorii średniej UFC. W swojej zawodowej karierze jest niepokonany i wszystko wskazuję na to, że to właśnie on będzie kolejnym pretendentem do pasa wagi średniej. W swojej ostatniej walce Paulo niejednogłośną decyzją pokonał Yoela Romero, lecz po tej wygranej zmuszony został do dłuższej przerwy od startów ze względu na kontuzję bicepsa.

Paulo zdradził, że nie wyklucza w przyszłości przejścia do wyższej kategorii, a co za tym idzie celuje on w posiadanie dwóch pasów jednocześnie:

„Wierzę, że mogę zdobyć dwa pasy, średniej i półciężkiej. Wierzę w to. Jestem bardzo duży i trudno jest mi zrobić 185 funtów, więc myślę, że w kolejnych walkach mogę zabrać dwa pasy do mojego kraju. Moim planem jest przejść do kategorii półciężkiej bardzo szybko. Najlepiej po mojej następnej walce. To zależy od tego czy kategoria półciężka dalej będzie posiadać takie imię jak Jon Jones, lub nie to zależy. Ale nie boję się bić z dużymi facetami.

Costa zapowiedział, że w przeciwieństwie do Adesany nie będzie on czekał 2 lat aby przygotować się do zmiany kategorii:

„Chudy gość Adesanya woła Jona Jonesa, ale kiedy Jon się zgadza on  mówi -„Nie, potrzebuje 2 lat”. Rzuca mu wyzwanie po czym sam się wycofuje. To wstyd. Ja tak nie zrobię. Ja jestem gotowy aby walczyć w półciężkiej. Więc wierzę, że po tej walce zrobię następny krok w swojej karierze.

 

Dodaj komentarz