XTB KSW Colosseum 2: Daniel Rutkowski pewnie wygrywa z Adamem Soldaevem!

Do mocnego i niezwykle interesującego starcia na szczycie wagi piórkowej doszło podczas gali XTB KSW Colosseum 2. Daniel Rutkowski, były pretendent do tytułu mistrzowskiego i aktualny numer dwa rankingu tej kategorii, zmierzył się z jednym z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia, niepokonanym od siedmiu walk Adamem Soldaevem.


 

Zawodnicy rozpoczęli starcie spokojnie i badawczo, ale szybko z obu stron zaczęły trafiać mocne ciosy i kopnięcia. W połowie rundy Rutkowski złapał rywala w klincz pod siatką i szukał możliwości sprowadzenie walki na matę. W końcu Soldaev wyrwał się z uścisku rywala i na ostatnie sekundy pojedynek wrócił do stójki.

 

W drugiej odsłonie zawodnicy narzucili sobie szybsze tempo walki. Daniel Rutkowski wywierał presję i złapał na chwilę Adama w klincz. Po kolejnych wymianach w stójce Daniel obalił, ale Soldaev szybko wstał, został jednak przez rywala przyparty do siatki. Po chwili Daniel wykonał piękny rzut. Adam nie dał się jednak utrzymać na macie i gdy walka wróciła do stójki zaatakował. Przejęcie kontroli trwało tylko chwilę, bo Daniel dalej wywierał presję.

 

W trzeciej odsłonie przewaga Rutkowskiego rosła. Zawodnik z Radomia coraz lepiej kontrolował przebieg walki. Soldaev odpowiadał kopnięciami i ciosami, ale Rutkowski nie odpuszczał i cały czas wywierał presję, dobrze trafiał ciosami, a pod koniec rundy obalił Soldaeva i dalej kontrolował przebieg walki, która zakończyła się decyzją sędziów na jego korzyść.


Dodaj komentarz