XTB KSW 89: Szymon Bajor pokonał Viktora Peštę!

W pojedynku królewskiej kategorii wagowej gali w Gliwicach Szymon Bajor, numer cztery wśród najlepszych ciężkich KSW, zmierzył się z numerem pięć tego zestawienia, Viktorem Peštą.

Po mocnych wymianach na początku walki, w których Polak dobrze trafiał, Viktor Pešta zdecydował się przenieść walką na matę i tam kontrolować walkę. Pod koniec rundy Szymonowi udało się wrócić na nogi. Już w stójce zaczął rozbijać Czecha, a po chwili go obalił i dobrze trafiał w parterze.


Na początku drugiej rundy Polak próbował wywierać presję i szukał obalenia, ale w końcu to Czech przeniósł walkę na matę. Szymon dość szybko jednak wstał i konfrontacja wróciła do stójkowych wymian. Bajor dobrze trafił, ale Victor zachował chłodną głowę, obalił i do końca rundy przytrzymał Polaka na macie.

Po kilku wymianach na początku trzeciej rundy Czech przeniósł walkę na matę. Nie udało mu się długo utrzymać Polaka w parterze. Bajor przejął inicjatywę i sam obalił. Walka na chwilę trafiła do klinczu pod siatką, ale potem Polak ponownie znalazł się w górnej pozycji na macie i rozbijał rywala ciosami.

Po piętnastu minutach walki sędziowie zwycięzcą wskazali Szymona Bajora.

Wynik: Szymon Bajor pokonał Viktora Peštę przez niejednogłośną decyzję (2 x 29-28; 28-29)

Dodaj komentarz