XTB KSW 85- wyniki gali

Wyniki gali XTB KSW 85, która odbyła 19 sierpnia w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

 

Salahdine Parnasse zdominował i rozbił Roberta Ruchałę

W walce wieczoru XTB KSW 85 doszło do starcia na szczycie wagi piórkowej. Podwójny mistrz KSW Salahdine Parnasse stanął do obrony tytułu się przeciwko dzierżącemu pas tymczasowy Robertowi Ruchale.

Mocne tempo narzucili sobie zawodnicy od pierwszej sekundy starcia. Mistrz wywierał presję na pretendencie i punktował go w stójce. Robert odpowiadał, ale nie udawało mu się przejąć inicjatywy w pojedynku. W końcu ruszył po obalenie i przy okazji dobrze uderzył Francuza, który upadł, ale walka trafiła do klinczu i została przerwana przez gong.

Robert Ruchała rozpoczął drugą odsłonę od efektownych akcji w stójce. Parnasse cały czas jednak wywierał presję i narzucał swoje tempo walki. Na dłuższy czas starcie trafiło też do klinczu, w którym inicjatywa była raz po jednej, raz po drugiej stronie.

Trzecia runda rozpoczęła się od mocnych kopnięć z obu stron, ale szybko Parnasse ponownie przejął inicjatywę, obalił i zaczął rozbijać Polaka na macie. Zaszedł mu też za plecy i próbował go poddać, ale w końcu Robert wstał i walka trafiła do klinczu.


Na początku czwartej rundy Polak przyjął mocne kopnięcie na głowę, po którym starcie trafiło do klinczu, z którego Francuz przeniósł walkę na matę i rozbijał Polaka ciosami. Robert wstawał, jednak szybko ponownie lądował na macie. Pod koniec rundy Parnasse trafił mocnym kopnięciem na korpus, po którym Robert zwinął się z bólu, a po kolejnym ciosie sędzia przerwał pojedynek.

Wynik: Salahdine Parnasse pokonał Roberta Ruchałę przez KO (kopnięcie na korpus), 4:42, runda 4

GALERIA ZDJĘĆ

Ibragim Chuzhigaev poddał Bohdana Gnidkę

W drugiej walce wieczoru Ibragim Chuzhigaev, panujący mistrz wagi półciężkiej, stanął do obrony pasa przeciwko niepokonanemu Bohdanowi Gnidce, numerowi trzy rankingu tej kategorii wagowej.

Od mocnych kopnięć rozpoczął Bohdan Gnidko i po kilku wymianach obalił mistrza, ale ten szybko wstał. Ukrainiec dalej kontrolował jednak przebieg walki i ponownie sprowadził ją na matę. Wszedł za plecy Chuzhigaeva, rozbijał go ciosami na głowę i spróbował też poddania. Gdy walka wróciła do stójki mistrz przejął inicjatywę.

W drugiej rundzie zmęczenie dawało się we znaki pretendentowi. Mistrz odzyskał kontrolę nad walką, którą przez większość czasu kontrolował w parterze. W ostatniej minucie złapał rywala w duszenie i zwyciężył przez poddanie.

Wynik: Ibragim Chuzhigaev pokonał Bohdana Gnidkę przez poddanie (trójkąt rękami), 4:14, runda 2

GALERIA ZDJĘĆ

Patryk Kaczmarczyk pokonał Daniela Tărchilę

Na gali XTB KSW 85 doszło do ciekawej konfrontacji w kategorii piórkowej. Dający efektowne starcia Patryk Kaczmarczyk zmierzył się z młodym talentem z Mołdawii, Danielem Tărchilą.

Polak od początku wywierał presję na Danielu i próbował wprowadzić w życie swój plan na walkę. Patryk dobrze trafiał w stójce i okopywał wykroczną nogę rywala. Daniel odpowiadał jednak swoimi akcjami. W czwartej minucie Kaczmarczyk obalił i do kończącego gongu kontrolował przebieg starcia na macie.

Drugą rundę lepiej rozpoczął Daniel Tărchilă, który dobrze trafił Patryka w stójce. Polak złapał rywala w klincz i obalił. Walka wróciła jednak do stójki, ale Polak ponownie obalił. Ostatecznie jednak Daniel odwrócił pozycję i znalazł się z góry. W ostatniej minucie walka jeszcze raz wróciła do stójki, w której Tărchilă przejął inicjatywę i dobrze trafiał.

W trzeciej odsłonie panowie dłuższy czas wymieniali się ciosami w stójce, ale Patryk Kaczmarczyk udanie obalił i przeniósł pojedynek na matę. W ostatniej minucie walka ponownie wróciła do stójki i w niej się zakończyła.

Po trzech rundach walki sędziowie zwycięzcą pojedynku wskazali Patryka Kaczmarczyka.

Wynik: Patryk Kaczmarczyk pokonał Daniela Tărchilę przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28)

GALERIA ZDJĘĆ

Kamil Szkaradek zdominował Patryka Surdyna

Dwóch czołowych zawodników wagi koguciej KSW skonfrontowało swoje umiejętności podczas XTB KSW 85. Patryk Surdyn, numer sześć tej kategorii wagowej, zmierzył się z numerem siedem, niepokonanym Kamilem Szkaradkiem.Chociaż pierwsza runda toczyła się głównie w klinczu i na macie, była niezwykle dynamiczna, a sytuacja z w niej zmieniała się jak w kalejdoskopie. W ostatnich sekundach Szkaradek dobrze trafił Surdyna, ale ten przetrwał trudny moment.

W drugiej odsłonie Kamil Szkaradek wywierał presję i dobrze trafiła Patryka Surdyna. Gdy walka przeniosła się na matę, również tam kontrolował jej przebieg, a pod koniec rundy próbował też poddania.

Trzecia odsłona wyglądała podobnie. Kamil wywierał presję w stójce i dobrze trafiła Patryka, a później również w parterze dyktował warunki prowadzenia walki.

Wynik: Kamil Szkaradek pokonał Patryka Surdyna przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27; 30-26)

GALERIA ZDJĘĆ

Kleber Silva znokautował Rafała Kijańczuka

Podczas gali XTB KSW 85 Kleber Raimundo Silva, numer pięć rankingu wagi półciężkiej, zmierzył się ze znanym ze swojego potężnego uderzenia Rafałem Kijańczukiem, numerem sześć tego zestawienia.

Od pierwszej sekundy widać było, że obaj zawodnicy szukają nokautu. Potężne ciosy były wyprowadzane z obu stron. Polak atakował też kopnięciami na głowę, ale pod koniec rundy to Brazylijczyk dobrze trafił i rozbił Kijańczuka przed czasem.

Wynik: Kleber Silva pokonał Rafała Kijańczuka przez KO (kolano), 4:39, runda 1

GALERIA ZDJĘĆ

Marcin Krakowiak pokonał Michała Pietrzaka

Gala w Nowym Sączu przyniosła fanom ekscytujące zestawienie, w którym numer pięć wśród najlepszych zawodników wagi półśredniej, Michał Pietrzak, starł się z gwarantującym emocje w klatce numerem osiem, Marcinem Krakowiakiem.

Początkowo obaj zawodnicy postawili na stójkowe wymiany. W połowie rundy Michał złapał Marcina w klincz pod siatką i zaczął rozbijać jego głowę ciosami. W ostatniej minucie starcie na chwilę wróciło do stójki, ale Pietrzak ponownie złapał przeciwnika i przycisnął do siatki atakując przy okazji łokciami.

Drugą rundę Krakowiak rozpoczął od mocnych kopnięć na korpus. Starał się trzymać Pietrzaka na dystans, ale nagle ruszył do ataku i go obalił. Już w parterze Marcin dobrze kontrolował przebieg pojedynku. W końcu jednak Pietrzak wstał i starcie trafiło do klinczu, w którym to Michał miał przewagę. Na ostatnią minutę pojedynku walka wróciła do stójki. Krakowiak mocno trafił prawym, ale Pietrzak przetrwał trudne chwile.

W trzeciej rundzie fani ponownie zobaczyli wymiany w stójce i walkę w klinczu pod siatką. Obaj zawodnicy byli już mocno zmęczeni, ale pod koniec rundy Pietrzak został mocno trafiony i upadł na matę. Ostatecznie po piętnastu minutach pojedynku sędziowie zwycięzcą walki wskazali Marcina Krakowiaka.

Wynik: Marcin Krakowiak pokonał Michała Pietrzaka przez niejednogłośną decyzję (2 x 29-28; 28-29)

GALERIA ZDJĘĆ

Yasmin Guimarães wygrała z Adrianną Kreft

W drugim pojedynku kobiet na gali XTB KSW 85 do okrągłej klatki powróciły niepokonana Adrianna Kreft i wywodząca się ze sportów uderzanych Brazylijka, Yasmin Guimarães.

W pierwszej rundzie obie zawodniczki szukały swojej szansy w stójce. Wymieniały się mocnymi ciosami i kopnięciami, a w ostatniej minucie mocno siłowały się w tajskim klinczu. W klinczu przewalczyły też prawie całą drugą rundę, atakując się pod siatką kolanami, a w ostatniej odsłonie Yasmin zyskała znaczną przewagę nad Adrianną i ostatecznie wygrała z Polką na punkty.

Wynik: Yasmin Guimaraes pokonała Adriannę Kreft przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27)

GALERIA ZDJĘĆ

Wilson Varela pokonał Łukasza Rajewskiego

Podczas XTB KSW 85 zmierzyło się dwóch mocnych, wywodzących się z kickboxingu zawodników: Łukasz Rajewski i Wilson Varela.

Chociaż Łukasz Rajewski w pierwszej i trzeciej rundzie próbował obaleń, ostatecznie prawie cała walka toczyła się pod dyktando mocnych, kickboxerskich wymian. Obaj zawodnicy szukali dobrych momentów do ataków i wyprowadzali efektowne akcje stójkowe. Pod koniec drugiej rundy Wilson Varela był bliski skończenia Łukasza przed czasem, gong przerwał jednak starcie. W trzeciej odsłonie Wilson zdobył zdecydowaną przewagę, rozbijał Polaka akcjami kickboxerskimi i łapał go w tajski klincz pod siatką. Wymęczony Łukasz szukał obaleń, ale Varela udanie bronił się przed sprowadzeniami i rozbił Polaka na pełnym dystansie.

Wynik: Wilson Varela pokonał Łukasza Rajewskiego przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27; 30-26)

GALERIA ZDJĘĆ

Sandra Succar rozbiła Wiktorię Czyżewską

W walce otwarcia gali w Nowym Sączu do rywalizacji powróciła niepokonana Wiktoria Czyżewska, która przywitała debiutującą w okrągłej klatce, również niepokonaną, Sandrę Succar.

Panie w rundzie otwarcia zaprezentowały ciekawy, stójkowy pojedynek. Succar próbowała też klinczu i obaleń, ale starcie zawsze szybko wracało do kickboxerskich wymian, na które mocno stawiała Polka.

W drugiej rundzie Succar przyjęła mocne kopnięcia na korpus i szybko przeniosła pojedynek na matę. Już w parterze zdobyła pozycję boczną, a następnie dosiad i dalej kontrolowała walkę. W końcu wpięła się za plecy Polki i próbowała ją poddać duszeniem. Wiktoria długo się broniła, w końcu wyrwała się z uchwytu rywalki i na koniec rundy sama znalazła się w górnej pozycji.Mocno zmęczone weszły zawodniczki do trzeciej rundy. Polka chciała obalić, ale ostatecznie, gdy walka trafiła na matę, to Sandra znalazła się w pozycji górnej, ruszyła do ataku i rozbiła Polkę łokciami oraz ciosami.

Wynik: Sandra Succar pokonała Wiktorię Czyżewską przez TKO (ciosy), 2:34, runda 3

GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj komentarz