Wirtuoz Challenge Special Edition już jutro w Wolborzu

Już za chwilę, 9 października w Wolborzu odbędzie się kolejny projekt organizacji Wirtuoz Challenge. Tym razem organizowana gala różni się od poprzednich edycji. Będziemy mieć teraz styczność z Festiwalem Sportów i Sztuk Walki. Organizacja Wirtuoz Challenge jest stowarzyszeniem wywodzącym się z województwa łódzkiego, na czele której stoją fanatycy tego sportu. Otwarta transmisja gali dostępna będzie w telewizji internetowej w serwisie www.fightime.pl.

Podczas minionych czterech gal, mogliśmy u Wirtuozów zobaczyć, takich zawodników jak: Marcin Krakowiak (stoczył pojedynek na ostatniej gali Armia Fight Night, na której pokonał Łukasza Stanka  oraz Adriana Bartosińskiego, byłego zawodnika FEN. Należy pamiętać, że zarówno Marcin jak i Adrian byli uczestnikami programu ”Tylko Jeden”, w którym zaszli wysoko! Nie jest tajemnicą, że ”Bartos” czeka na walkę z Tomaszem Romanowskim, do której miało dość w finale programu, nie było to jednak możliwe ze względu na kontuzję zawodnika Octopus Łódź.

Podczas piątkowej specjalnej edycji Wirtuoz Challenge czeka nas niezłe widowisko. Będziemy bowiem oglądać walki nie tylko w formule MMA, organizatorzy przygotowali również dla swoich fanów pojedynki K1 oraz jedną walkę BJJ.

Smutną wiadomością zarówno dla założycieli Stowarzyszenia Wirtuoz jak i dla widzów widowiska jest wiadomość o tym, że utalentowany zawodnik z Academia Gorilla Skierniewice, Przemysław Matuszewski (mający na swoim koncie 2 walki i obie wygrane) w najbliższy piątek ostatni już raz zawodowo wyjdzie do oktagonu. Ostatnia walkę w karierze będzie miał przyjemność stoczyć z Piotrem Janikiem. Ewidentnym, niekwestionowanym faworytem w tym przypadku jest Matuszewski.

Jak mawiał klasyk: „Cierpliwy to i kamień ugotuje”. Tak stało się i w tej sytuacji. Podczas marcowej odwołanej przez pandemię gali, zadebiutować miał Adrian Dela (3-5). Walka w kategorii wagowej do 66 kg.

Przedstawiciele klubów Tom Center Piortków Trybunalski oraz KSW Sokół Jarosław tego wieczoru rywalizować mieli aż dwukrotnie, ponieważ walczyć będzie Bartosz Rusiecki (Tom Center) z Rafałem Kuzmą (KSW Sokół Jarosław), walka ta odbędzie się w formule K1 w limicie do 67 kg. Drugim starciem  tych klubów miała być walka również na zasadach K1, tym razem do oktagonu wejdzie Klaudiusz Goss i Patryk Pientnik. Niestety jednak zaledwie kilka dni przed galą wypadła z karty walk.

Wypełniając pustkę po odwołanej walce  mamy wyżej wspomniany pojedynek  brazylijskiego jiu jitsu na wysokim poziomie. Zawodnik Octopusa Łódź Stanislav Shakun  zmierzy się z Wolborzaninem trenującym w Academia Gorila  Tomaszów Mazowiecki Igorem Dziubałtowskim.

U Wirtuozów nigdy nie jest nudno, zmianie uległa również walka wieczoru. Pierwotnie Michał Benben miał stoczyć pojedynek z Dominikiem Matuszem, jego miejsce kilka dni temu oficjalnie zajął  Łukasz Łęczycki trenujący w Grunda Warszawa. Rywal uległ zmienia w ostatniej chwili, nie oznacza to jednak, że walka nie będzie ciekawa i zawiedzie oczekiwania fanów!

Dodaj komentarz