Wielkli rewanż z wielką stawką – Przybylski vs Karpiński na HFO 13: Bank II

Po remisie w jednej z najlepszych walk zawodowego kickboxingu w tym roku, Tomasz Przybylski (4-2-1, 1 KO) i Maciej Karpiński (2-1-1) spotkają się ponownie. Reprezentanci Wielkopolski i Dolnego Śląska po walce na HFO 11: Bielany staną ponownie naprzeciw siebie w białym ringu. Tym razem, by wyłonić pierwszego mistrza dywizji półśredniej HFO. Bilety na galę HFO 13: Bank II w Warszawie można nabyć w serwisie ebilet.pl. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja TVP Sport.Tomasz Przybylski dwukrotnie pojawiał się w białym ringu HFO. Podopieczny Radosława Radomskiego z Kick-Boxing Club Poprava zadebiutował na jubileuszowej, dziesiątej gali organizacji. Kickboxer z Wielkopolski na HFO: Solpark II pokonał przez decyzję sędziów Emila Chorążewicza (3-3). W lutym tego roku spotkał się z Maciejem Karpińskim n a Bielanach, a wspomniana walka zakończyła się remisem. Współwłaściciele organizacji zgodnie podjęli decyzję: ten  pojedynek zasługuje na natychmiastowy rewanż, a zwycięzca zejdzie z ringu jako pierwszy mistrz HFO dywizji półśredniej.

 

Podopieczny Bartosza Batry z KO Gym Wrocław, Maciej Karpiński ostatni pojedynek stoczył na wyjeździe. Polak wystąpił w belgijskim Lommel, gdzie sędziowie uznali wyższość jego przeciwnika, Isaaia Meekersa. Wcześniej zawodnik trenujący we Wrocławiu dwukrotnie walczył na HFO, oraz raz na gali Steadfast. W białym ringu pokonał Emila Chorążewicza i zremisował z Przybylskim, a na gali Zbigniewa Kowalewskiego rozprawił się z doświadczonym Patrykiem Małeckim. O samej walce w superlatywach wypowiedział się założyciel HFO i obecny współwłaściciel, Łukasz Pławecki:

 

– Co do walki Przybylski vs Karpiński II to długo się nie musieliśmy nad nią zastanawiać. Pierwszy pojedynek to kandydat do starcia roku i pamiętając taką wojnę, liczymy przynajmniej na powtórkę w rewanżu. Panowie mają już po dwie walki w naszej organizacji, więc postanowiliśmy zrezygnować z turnieju i zestawić Panów w pojedynku o pas. Zapowiada się wspaniałe pięć rund, na bardzo wysokim tempie. Oczywiście o ile ktoś wcześniej nie pokusi się o skończenie rywala. – skwitował nowosądecki mistrz świata w kickboxingu i pięściarz zawodowy.

 

Gala HFO 13: Bank II jest zaplanowana na niedzielę, 26 czerwca w warszawskim klubie BANK. W karcie walk oprócz starcia Bławdziewicz vs Latescu zobaczymy pojedynek o pierwszy pas mistrza dywizji półśredniej HFO pomiędzy Tomaszem Przybylskim z Kick-Boxing Club Poprava i reprezentantem KO Gym Wrocław, Maciejem Karpińskim. Dodatkowo w białym ringu HFO zaprezentują się: zawodowy mistrz Europy WFCA, Krzysztof Mariańczyk, autor nokautu z gali na Bielanach Przemysław Kierpacz oraz niepokonany na ringach zawodowych Piotr Stępień. Bilety będą dostępne na ebilet.pl. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja TVP Sport.

 

HFO 13: Bank II
26 czerwca, BANK Club Warszawa

 

Walka wieczoru:
Pojedynek o pas mistrza HFO dywizji ciężkiej oraz tytuł zawodowego mistrza Europy ISKA w wadze ciężkiej:
+95 kg: Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa) vs Stefan Latescu (Rumunia/ DFS Team)

Co-main event:
Pojedynek o pas mistrza dywizji półśredniej HFO:
77 kg: Tomasz Przybylski (Kick-Boxing Club Poprava) vs Maciej Karpiński (KO Gym Wrocław)

Karta główna:
65 kg: Adrian Gunia (Palestra Warszawa) vs TBA
85 kg: Jacek Gać (Uniq Fight Club) vs TBA
70 kg: Krzysztof Mariańczyk (Chwałek Team Sosnowiec) vs TBA
70 kg: Przemysław Kierpacz (KO Bloodline Gym Nysa) vs TBA
60 kg: Piotr Stępień (Palestra Warszawa/ FF Sport Opoczno) vs TBA

HFO: Super Fights:
70 kg: Paweł Kozak (Knockout Gym Bielany) vs TBA
65 kg: Kacper Łaszczyk (Knockout Gym Bielany) vs TBA
65 kg: Wiktor Dmochowski (Ostrołęka Fight Academy) vs TBA
70 kg: Adam Kosiński (Hunter Kickboxing Łomża) vs TBA

 

 

Dodaj komentarz