(WIDEO) Udany powrót Dominika Gierowskiego! Polak poddał niepokonanego rywala na gali CAGE 58

W miniony weekend w Finlandii, odbyła się kolejna gala zorganizowana przez największą tamtejszą organizację, a w walce wieczoru mogliśmy obejrzeć występ reprezentanta Polski.

W sobotnie popołudnie w stolicy Finlandii Helsinkach, odbyła się gala CAGE MMA 58, na której już od dłuższego czasu spodziewaliśmy się występu Polaka, który był jednym z bohaterów walki wieczoru tego wydarzenia. 

Powracający do zawodowych startów po ponad dwuletniej przerwie Dominik Gierowski (5-2) skrzyżował rękawice z lokalnym zawodnikiem, niepokonanym wówczas prospektem Eemilem Kurhelą (5-1)

Pochodzący z Gdańska zawodnik klubu CrossCore Fight Gym, okazał się być pierwszym oprawcą w zawodowej karierze Fina, gdyż po bardzo dobrze prowadzonym pojedynku, Gierowski w drugiej rundzie starcia podłączył i mocno naruszył swojego rywala silnymi ciosami, które posłały go na deski. Polak próbował skończyć ratującego się ze wszystkich sił Kurhele i wykorzystał nadarzającą się okazję na zapięcie duszenia zza pleców, które spowodowało szybkie poddanie się młodego Fina.

Dla Gierowskiego był to więc niezwykle udany powrót do oktagonu po jego ostatniej, przegranej walce na gali Armia Fight Night 9, gdzie musiał uznać wyższość Mansura Azhieva (7-0).

Gala CAGE MMA 58 oraz inne wydarzenia organizacji CAGE, można oglądać na żywo na platformie streamingowej Viaplay.

Dodaj komentarz