[WIDEO] Podsumowanie pierwszego półrocza 2022 w organizacji KSW

Pierwsze półrocze 2022 roku zostało zamknięte galą KSW 71, która odbyła się w Toruniu. Przez ostatnie sześć miesięcy fani mieli okazję obejrzeć ponad 50 walk, do których doszło w okrągłej klatce.

 

W pierwszym półroczu 2022 roku kibice KSW mieli okazję obejrzeć 53 pojedynki, z których 32 zakończyły się przed czasem. W 21 z nich zawodnicy zafundowali swoim rywalom nokauty, a w 11 poddania.

 

 

KSW zorganizowało sześć gal, w trakcie których doszło do sześciu starć mistrzowskich. Co ciekawe, tylko w jednym wypadku mistrz utracił tytuł. Podczas gali KSW 66 Tomasz Narkun zmierzył się z Ibragimem Chuzhigaevem i musiał uznać jego wyższość w klatce. Tym samym Ibragim odebrał mistrzowski tytuł wagi półciężkiej Narkunowi, który dzierżył go nieprzerwanie od roku 2015. Swoje tytułu obronili: Phil De Fries (mistrz wagi ciężkiej), Marian Ziółkowski (mistrz wagi lekkiej zanotował dwie obrony), Salahdine Parnasse (mistrz wagi piórkowej) i Sebastian Przybysz (mistrz wagi koguciej).

 

 

W trakcie pierwszego półrocza KSW nie zwalniało tempa w zakresie pozyskiwania nowych zawodników. W okrągłej klatce zadebiutowało aż 36 fighterów z różnych stron świata. Na początku stycznia na stronie KSW ruszył również długo oczekiwany ranking najlepszych fighterów.

 

 

Organizacja zawitała ze swoimi wydarzeniami do pięciu miast. Dwa razy pojawiła się w Warszawie, a po jednym razie w Łodzi, Szczecinie, Radomiu i Toruniu. W dwóch ostatnich miastach KSW zorganizowało gale po raz pierwszy w historii swojej działalności. Po długiej przerwie powróciła również strefa fana, która została przygotowana przy okazji gali KSW 70 w Łodzi.

 

 

Tradycyjnie najefektowniejsze akcje gal KSW zostały nagrodzone bonusami. Najlepsze nokauty zaprezentowali: Gracjan Szadziński, Adam Soldaev, Damian Janikowski, Wojciech Kazieczko, Mariusz Pudzianowski i Ivan Erslan. Najlepszymi poddaniami popisali się: Donovan Desmae, Adrian Bartosiński, Salahdine Parnasse, Sebastian Przybysz, Francisco Barrio i Ricardo Prasel. Najefektowniejsze walki dali natomiast: Tomasz Narkun i Ibragim Chuzhigaev, Filip Pejić i Dawid Śmiełowski, Damian Janikowski i Tomasz Jakubiec, Sebastian Przybysz i Werlleson Martins, Donovan Desmae i Artur Sowiński oraz Borys Mańkowski i Daniel Torres.

 

 

Najbardziej spektakularną akcją pierwszego półrocza okazał się nokaut w wykonaniu Mariusza Pudzianowskiego na Michale Materli z gali KSW 70, który wzbudził zachwyt fanów i przyciągnął uwagę mediów z całego świata stając się prawdziwym hitem internetu. Na profilach KSW w mediach społecznościowych wideo z nokautu obejrzano ponad 7 milionów razy.

 

 

Kolejne półrocze zapowiada się równie intensywnie i ciekawie. Najbliższa gala odbędzie się już 23 lipca w Kielcach.

 

[Artykuł pochodzi z oficjalnej strony organizacji]

Dodaj komentarz