(WIDEO) Michał Andryszak ubity na gali FNC 12 w chorwackiej Puli. Ivan Vitasović wciąż mistrzem

Wczorajszego wieczoru, w pięknie położonym rzymskim amfiteatrze w chorwackiej Puli, po raz drugi w swojej historii miała miejsce gala lokalnej organizacji Fight Nation Championship. Jednym z bohaterów tego wydarzenia, był dobrze znany reprezentant Polski.

Już po raz drugi na przełomie ostatniego roku, największa chorwacka organizacja jaką bez wątpienia jest FNC, odwiedziła perłę Adriatyku, czyli miasto Pula i tamtejszy starożytny Amfiteatr.

W walce wieczoru tego wydarzenia, o mistrzowski pas kategorii ciężkiej zawalczył były zawodnik m.in. KSW – Michał Andryszak (25-11) który próbował odebrać tytuł z rąk aktualnego mistrza – Ivana Vitasovicia (12-5-1)Longer” z impetem ruszył na swojego rywala już od pierwszych sekund tego starcia, absolutnie dominując go przez pierwsze 5 minut, które Polak w większości spędził będąc na leżącym na plecach rywalu. Nawałnica ciosów i usilne próby poddania trójkątem nie przyniosły jednak skutku, przez co Andryszak wyszedł do drugiej rundy już że zdecydowanie mniejszym zapasem energii. 

Nie przeszkodziło to jednak, by ponownie zamknąć rywala przy siatce a następnie przejść do ofensywy parterowej, gdzie ciosów było już jednak jak „na lekarstwo”, a reprezentant poznańskiego klubu Ankos MMA wyglądał na potwornie zmęczonego. 

W 3 rundzie tego pojedynku, Vitasović agresywniej ruszył na wyraźnie wykończonego kondycyjnie Michała Andryszaka i finalnie wykorzystał dobrą sytuację w której Polak stał plecami przy siatce i tam rozpoczął egzekucję, zasypując go gradem ciosów po których sędzia zmuszony był przerwać walkę i oszczędzić nieco zdrowia „Longerowi

Dla Ivana Vitasovicia była to szósta wygrana z rzędu i druga udana obrona tytułu mistrza FNC. Przypomnijmy, że Chorwat jest formalnie zawodnikiem KSW, a do jego debiutu miało dojść już dwukrotnie, jednak jak na razie się tego nie doczekaliśmy.

Z kolei Michał Andryszak przerwał swoją serię 3 kolejnych zwycięstw z rzędu i tym razem będzie musiał przełknąć gorycz porażki. Szansę na zrehabilitowanie się, będzie miał już niedługo – planowany jest bowiem jego występ na gali OKTAGON 48, która odbędzie się 4 listopada w Manchesterze.

Pełne wyniki gali FNC 12:

Main Event, walka o pas wagi ciężkiej: Ivan Vitasović def. Michał Andryszak via TKO, R3: 3:38

Co-Main Event, walka o pas wagi półciężkiej: Matej Batinić def. Gadzhimurad Khebdeev via submission (duszenie zza pleców) R5 1:17

Karta główna:

Walka o pas kategorii półśredniej: Nikola Joksović def. Marko Kisič via TKO R2 0:40
Itay Tratner def. Daniel Bažant via decision (29-28 x3)
Aleksandar Janković def. Bojan 'Želva’ Kosednar via TKO R2 0:18

Karta wstępna:

Rusi Minev def. David Travnicek via submission (trójkąt rękoma) R3
Alessandro Capone def. Demahmet Sinani via submission (duszenie zza pleców) R2
Andres Ramos def. Roman Hulla via kontuzja nogi R1
Fran Luka Đurić def. Matej Šimić via submission (trójkąt rękoma) R1

Dodaj komentarz