(WIDEO) Kleber Koike Erbst nie odzyskał pasa ale błyskawicznie poddał rywala na gali RIZIN 43.

Były mistrz KSW w kategorii piórkowej stoczył dzisiejszego poranka swój kolejny pojedynek dla największej japońskiej organizacji

Były zawodnik KSW a zarazem mistrz polskiej organizacji Kleber Koike Erbst (31-6-1) miał podczas dzisiejszej gali RIZIN 43 stanąć do pierwszej obrony zdobytego w ubiegłym roku mistrzowskiego pasa kategorii piórkowej – miał, bo zupełnie nieoczekiwanie, na wczorajszym oficjalnym ważeniu Japończyk wniósł na wagę o 400 gramów więcej niż dopuszczalny limit co z kolei skutkowało tym, że automatycznie stracił tytuł mistrza i w dzisiejszym starciu mógł zdobyć go tylko jego przeciwnik.

Załamany Kleber nie zamierzał jednak odpuszczać i długo rozpamiętywać ten incydent. W walce wieczoru gali RIZIN 43, urodzony w Brazylii zawodnik błyskawicznie obalił i poddał dźwignią na rękę Chihiro Suzukiego (10-3) już w pierwszej rundzie.

Mimo teoretycznego gładkiego zwycięstwa, walka w oficjalnej bazie danych będzie uznana za nieodbytą. Wynika to z zasad panujących w japońskim MMA, które mówią, że w przypadku gdy zawodnik który przekroczy limit wagowy ale wygra walkę, ta zostaje uznana za nieodbytą i najczęściej w takiej sytuacji bardzo szybko dochodzi do rewanżu.

Dodaj komentarz