(WIDEO) Kacper Formela wciąż mistrzem! Udany debiut Klaudii Syguły. Wyniki i akcje z gali FEN 43

W piątkowy wieczór, na szczecińskiej Netto Arenie odbyła się czterdziesta trzecia gala polskiej federacji FightExclusiveNight.

Po wielu perturbacjach związanych głównie z kontuzjami zaplanowanych wcześniej poszczególnych zawodników, udało się pomyślnie zorganizować galę FEN 43. Rozpiska – choć znacząco różniąca się od tej pierwotnie planowanej – dostarczyła kibicom ciekawe walki i wiele widowiskowych akcji.

Głównym pojedynkiem tego wieczoru, była potyczka o pas kategorii piórkowej, w której do swojej drugiej obrony przystąpił mistrz – Kacper Formela (15-4) któremu przyszło się zmierzyć z Brazylijczykiem – Pedro Nobre (21-7-2).

Wyniki i najlepsze akcje gali FEN 43:

9. Kacper Formela (15-4) pok. Pedro Nobre (21-7-2) przez TKO w 1. rundzie

Po niezłym początku Brazylijczyka, druga połowa rundy zdecydowanie na konto nadal aktualnego mistrza wagi piórkowej. Na 30 sekund przed kończącym rundę gongiem, Polak trafił rywala sierpowym po czym dobił ciosami z góry wygrywając to starcie.

8. Wojciech Kawa (5-2) pok. Arkadiusza Pałkowskiego (3-2) przez TKO w 2. rundzie

Co-Main Event dzisiejszego wydarzenia zakończył się już w drugiej rundzie, gdzie po niezwykle dynamicznej walce lokalny bohater prosto z Berserkers Team Szczecin „ustrzelił” przeciwnika z Gdańska potężnym ciosem na wątrobę, po czym dokładając kilka ciosów z góry odniósł zwycięstwo.

7. Mateusz Olech (3-0) pok. Michała Piwowarskiego (5-4) jednogłośną decyzją sędziów

W jedynym na tej gali starciu w królewskiej kategorii wagowej, utalentowany reprezentant klubu Next Level Opole podjął rękawice w starciu z dużo bardziej doświadczonym Piwowarskim. Po wymęczającej walce na pełnym dystansie, sędziowie zgodnie orzekli o zwycięstwie 24-latka który tym samym nadal pozostał niepokonany w zawodowym MMA.

6. Klaudia Syguła (5-1) pok. Ane Lobzhanidze (1-1) przez TKO w 1. rundzie

Jedna z najbardziej utytułowanych (i najładniejszych 😊) polskich zawodniczek po niedoszłej walce w federacji Babilon MMA związała się z FightExclusiveNight i w debiucie nie pozostawiła rywalce z Gruzji żadnych złudzeń, wygrywając przez ciosy w parterze już w pierwszej rundzie.

5. Kamil Gniadek (15-7-1) pok. Jacka Bednorza (8-8) przez poddanie (trójkąt rękoma) w 2. rundzie

Powracający do zawodowych występów po prawie 3-letniej przerwie Gniadek zdecydowanie nie „zardzewiał”. Szczecinianin od początku kontrolował to starcie, zwieńczając je w połowie drugiej rundy, kiedy to poddał przeciwnika trójkątem rękoma. Jak informował już wcześniej matchmaker federacji FEN – Jakub Borowicz, była to ostatnia walka Kamila Gniadka w polskiej federacji.

4. K-1: Michał Młynarczyk (2-0) pok. Krzysztofa Zimoląga (1-2) jednogłośną decyzją sędziów

3. Konrad Furmanek (5-4) pok. Dawida Borzęckiego (2-1) przez TKO w 1. rundzie

2. Semi-pro: Oliwier Filipiak pok. Mateusza Kownackiego przez jednogłośną decyzję sędziów

1. Semi-pro: Grzegorz Patra pok. Patryka Wiśniewskiego przez jednogłośną decyzję sędziów