(WIDEO) Fenomenalny Robert Bryczek, zwycięstwo Róży Gumiennej – wyniki piątkowej gali OKTAGON 45

Na odbywającej się w piątkowy wieczór gali OKTAGON 45 na praskiej wysepce Štvanice, okazję do zaprezentowania swoich umiejętności miało dwoje reprezentantów Polski.

Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że w walce otwarcia piątkowego wydarzenia, swój kolejny pojedynek dla czeskiej organizacji stoczy Róża Gumienna (5-3). Nazwisko przeciwniczki Polki, do samego końca trzymane było w tajemnicy i fani dowiedzieli się kto nią będzie dopiero przy okazji wejścia do oktagonu – okazało się, że nie była to – jak w większości przypuszczały media – Lucie Szabova, a Lucia Krajčovič (1-3). Wywodząca się z Muay Thai reprezentantka Słowacji nie sprostała jednak wyzwaniu w postaci Róży Gumiennej i to Polka po trzech pełnych rundach jednogłośną decyzją sędziów została ogłoszona zwyciężczynią tego starcia.

Nieoficjalnym* Co-Main Eventem piątkowej gali, było starcie z udziałem drugiego naszego reprezentanta. Na szczycie kategorii średniej, rękawice skrzyżowali Robert Bryczek (17-5) i Samuel Krištofič (16-6). „Pirat” nigdy wcześniej nie przegrał przed czasem, co postanowił zmienić Bryczek, który w zaledwie 56 sekund zasypał Słowaka gradem ciosów, zmuszając sędziego do przerwania pojedynku. Dla Bielszczanina było to 5-te zwycięstwo z rzędu i 3-cie pod sztandarem organizacji OKTAGON MMA, wszystkie z nich wygrywając w ten sam sposób – nokautując swoich rywali już w 1 rundach. 

Tym samym, Polak został kolejnym pretendentem do pasa mistrzowskiego dywizji średniej i w kolejnej walce spróbuję go odebrać aktualnemu mistrzowi, którym jest Patrik Kincl (27-10). Panowie po zwycięstwie Bryczka mieli już nawet okazję stanąć ze sobą twarzą w twarz w oktagonie.

 

Na tej samej gali, miało dojść do jeszcze jednego starcia z udziałem naszego rodaka, jednak pojedynek Michała Andryszaka (25-10) ze Stuartem Austinem (17-8) zostało odwołane z powodu kontuzji tego drugiego i przeniesione na gale OKTAGON 48 w Manchesterze, która odbędzie się 4 listopada

**Nieoficjalnym bo gala OKTAGON 45 została podzielona na dwie części – piątkową i sobotnią, jednakże traktowana jest jako jedno wydarzenie, więc oficjalnym Co-Main Eventem będzie sobotnie starcie z udziałem Karlosa Vemoli

Pełne wyniki gali OKTAGON 45 (piątek):

Main Event:

Walka o pas kat. koguciej

61.2 kg.: Felipe Lima pok. Jonasa Mågårda przez decyzję

 

Co-Main Event:

83.9 kg.: Robert Bryczek pok. Samuela Krištofiča przez TKO, Runda 1

 

Karta główna:

65.8 kg.: Vladimír Lengál pok. Michaela Deiga-Scheck przez KO, Runda 1

77.1 kg.: Ion Surdu pok. Máté Kertésza przez decyzję

70.3 kg.: Shem Rock pok. Jana Malacha przez poddanie, Runda 1

 

77.1 kg.: Radovan Úškrt pok. Jose Martin Reisa przez TKO, Runda 2

 

Karta wstępna:

83.9 kg.: Ole Magnor pok. Václava Mikuláška przez poddanie, Runda 1

85.0 kg.: Jaime Cordero pok. Gabriela Töröka przez KO, Runda 1

65.8 kg.: Radek Roušal pok. Armanda Herczega przez decyzję

61.2 kg.: Róża Gumienna pok. Lucie Krajcovic przez decyzję

Dodaj komentarz