Walka ostatniej szansy? Łukasz Brzeski vs. Waldo Cortes-Acosta na gali UFC w Singapurze

Na jedną z nadchodzących gal UFC z cyklu Fight Night ogłoszono właśnie pierwsze zestawienia. Podczas tego wydarzenia, swoją kolejną walkę dla amerykańskiej organizacji stoczy reprezentant Polski.

W piątkowy wieczór, światowe media obiegła najnowsza informacja którą opublikowała organizacja UFC. 26 sierpnia, światowy gigant po raz 5 w historii powróci ze swoim eventem do Singapuru, a walką wieczoru tego wydarzenia będzie pojedynek na szczycie kategorii piórkowej w którym zmierzą się Max Holloway (24-7) oraz „The Korean ZombieChang Sung Jung (17-7).

Jedną z oficjalnie potwierdzonych walk, poprzedzających powyższe starcie, będzie zestawienie w królewskiej kategorii wagowej, a jednym z jego bohaterów będzie Polak – Łukasz Brzeski (8-3-1) skrzyżuje rękawice z reprezentującym Dominikanę Waldo Cortes-Acostą (9-1).

Dana White’s Contender Series w 2021 roku. Polak pokonał wtedy Dylana Pottera (10-6) i otrzymał kontrakt od największej organizacji świata, jednak na debiut musiał poczekać trochę dłużej, bowiem niedługo po tym występie został zawieszony przez komisję stanu Nevada na 9 miesięcy za znalezienie w jego organizmie klomifenu. Gdy zawieszenie się skończyło, Brzeski wreszcie zadebiutował w UFC, ale zarówno tamtej jak i jego następnej walki – nie może dobrze wspominać, bo oba te pojedynki przegrał – najpierw z Martinem Budayem (12-1) a następnie z Karlem Williamsem (9-1).

Waldo Cortes-Acosta to były mistrz wagi ciężkiej organizacji LFA, który w szeregi UFC wszedł w 2022 roku po imponującym nokaucie na Dana White’s Contender Series. Od tamtej pory, zdążył zaprezentować się w klatce amerykańskiej organizacji trzykrotnie, odnosząc 2 zwycięstwa w swoich dwóch pierwszych walkach – z Jaredem Vanderaa (12-10) i Chasem Shermanem (16-12). Dopiero w kwietniu tego roku, pierwszą porażkę w jego zawodowej karierze zafundował mu Brazylijczyk Marcos Rogerio de Lima (21-8-1)

Dodaj komentarz