Volkov górą, Tybura przegrał po pełnym dystansie

1 runda
Volkov zaczyna agresywnie, trafia kilkoma prostymi w kombinacji, ale Tybura mocno odpowiada własnymi ciosami. Volkov z dobrym frontalem na korpus, trafia kolanem w półdystansie, Marcin po chwili rusza agresywnie ale Volkov odchodzi spod siatki. Tybura trafia ładną kombinacją, obaj lokują krosy na swoich głowach, Rosjanin wybronił obalenie ale przyjął cios na rozerwanie. Po chwili Polak znowu idzie po sprowadzenie, ale bez skutku, dobra defensywa Volkova, który ładnie rozrywa klincz sierpem. Lewy sierp Alexandra na odejściu, po chwili trafia też kombo 1-2, Marcin natomiast z niskim kopnięciem. Marcin z czytelną próbą sprowadzenia, po której sam ląduje jednak na dole. Volkov kontroluje go do końca rundy w półgardzie, regularnie wyprowadzając przy tym uderzenia.

2 runda
Dobry kros od Volkova na start, Marcin z frontalem na korpus, Rosjanin odpowiada prostym. Polak z obszernymi overhandami, idzie po obalenie ale bez skutku, Drago rozrywa klincz z kolanem. Obaj trafiają prostymi, ale Volkov trafia świetnym kolanem na głowę z tajskiej klamry. Alexander broni się przed próbą sprowadzenia, ale przyjął kilka podbródkowych w klinczu. Trafił jednak prostymi w stójce, dużo handfightingu, Volkov trafia zdecydowanie częściej i czyściej, głównie krosami. Tybura ponownie z próbą obalenia, ale czytelnie, powyżej poziomu bioder, Volkov dwukrotnie broni się bez problemu i odwraca reprezentanta Polski, wyprowadzając kolano. Marcin tym razem z nieco lepszą próbą, ale Alexander broni się i przyjmuje kolano na głowę. Trafia jednak kilkoma ciosami w klinczu i wydaje się że Volkov odrobinę to odczuł, na środku  trafił jednak frontalem i kilkoma uderzeniami. Marcin z kilkoma dobrymi krosami, także z ładną kombinacją prostych, Volkov odpowiada low-kickiem. Polak wywiera presję, dużo razy trafia lewą ręką, czy to w postaci krosa czy overhanda. U obu widać już lekkie zmęczenie, Volkov ogranicza aktywność, zapewne z uwagi na zagrożęnie zapaśnicze. W końcówce Tybura przyszpilił go do siatki, tym razem schodząc nieco niżej, ale Volkov ponownie się wybronił. Dużo lepsza runda w wykonaniu Marcina.

3 runda
Tybura ponownie zajmuje centrum oktagonu, ale Volkov tym razem odpowiada kontrami w postaci prostych. Drago ponownie broni się przed próbami zapaśniczymi Polaka, mocno trafił go na rozerwanie klinczu. Po chwili widzimy  bardzo dobre kombinacje prostych od Volkova, także jab na korpus, po chwili Alexander wybronił próbę sprowadzenia. Tybura trafia lekko backfistem po zamarkowaniu próby obalenia, Volkov z kopnięciem bocznym na korpus, po czym podbródkowym, Marcin natomiast z kombinacją 1-2. Alexander bez problemu wybronił się przed następnym sprowadzeniem, Tybura oddaje plecy w klinczu, Rosjanin pracuje natomiast krótkimi kolanami. Volkov trafia bardzo dobrą kombinacją po rozerwaniu klinczu, Tybura to odczuł, ale starał się ruszać głową, szybko doszedł do siebie. Volkov z frontalem na korpus oraz kombinacją prostego z overhandem. Tybura trafia prostym oraz obrotowym backfistem, po chwili z niskim kopnięciem. Alexander z lewym sierpem, Marcin nieco desperacko już klinczuje, ale Volkov ponownie trafia mocno po rozerwaniu klinczu. Obaj trafiają krosami, pod koniec dobra kombinacja Tybury.

Sędziowie wskazali na Alexandra Volkova w stosunku 30-27 2x, 29-28. Odbija się w ten sposób po przegranej z Cirylem Gane, passa pięciu wygranych z rzędu Tybury zostaje natomiast przerwana.

One thought on “Volkov górą, Tybura przegrał po pełnym dystansie

Dodaj komentarz