[VIDEO] UFC FN: Santos vs Ankalaev – podsumowanie i wyniki gali

UFC Vegas 50: Santos vs. Ankalaev już za nami. To była kolejna dobra gala amerykańskiej federacji. Emocji i świetnych akcji na pewno nie zabrakło, a najlepsze z nich jak i pełne wyniki gali, możecie zobaczyć poniżej.

Kartę walk otworzyło starcie debiutującego w UFC, niepokonanego Azamata Murzakanova (11-0) z Kameruńczykiem Tafonem Nchukwi (6-2). Od pierwszego gongu, to zawodnik z Afryki był stroną atakującą, perfekcyjnie rozpracowując atuty Dagestańczyka. Fani w mediach uznali, że Nchukwi wygrał dwie pierwsze rundy i spokojnie dowiezie zwycięstwo do końca, aczkolwiek niespełna 40 sekund po starcie finałowej rundy, Murzakanov ruszył na rywala z szarżą, którą zwieńczył fantastycznym latającym kolanem, po którym to sędzia zmuszony był przerwać pojedynek i ogłosić werdykt.

Rzadko w MMA możemy oglądać sytuację, w której to ktoś wygrywa przez TKO, podczas gdy obydwaj zawodnicy pozostają w pozycji stojącej, ale w taki właśnie sposób Guido Cannetti (9-6) rozstrzygnął starcie z Krisem Moutinho (9-6). Argentyńczyk w pierwszej rundzie zasypał rywala ciosami w stójce, a sędzia – uznając że ten się nie broni – przerwał pojedynek.

Dwukrotny pogromca Israela Adesanyi z czasów kickbokserskich – Alex Pereira (5-1), po bardzo intensywnym, stójkowym pojedynku, pewnie wypunktował swojego rodaka – Bruno Silve (22-7) i po walce rzucił wyzwanie Jaredowi Cannonierowi. Cóż, pewności siebie Brazylijczykowi na pewno nie można odmówić..

Fenomenalnym widowiskiem okazała się być potyczka Drew Dobera (24-11) z perspektywicznym Terrancem McKinney (12-4). To właśnie ten drugi, tuż po pierwszym gongu, ruszył agresywnie na oponenta i podczas wymiany ciosów, trafił go mocnym uderzeniem kolanem. To spowodowało, że Dober wylądował na deskach i tylko cudem sędzia nie przerwał starcia, a Drew niedługo później dokonał niesamowitego „comebacku” i tym razem to on wykorzystał swoje kolano i powalił oraz skończył McKinneya ciosami z góry.

Co-main event gali, pomiędzy Song Yadongiem (19-5) Marlonem Moraesem (23-10) okazał się być szybki i treściwy. Chińczyk już w pierwszej rundzie pojedynku znokautował Brazylijczyka potężnym podbródkowym. Po walce, Song wyzwał w oktagonowe tany Dominica Cruza, natomiast Moraes – ściągnął rękawice, co prawdopodobnie oznaczać może koniec jego sportowej kariery.

W walce wieczoru gali UFC Vegas 50, zmierzyli się ze sobą Magomed Ankalaev oraz Thiago Santos. Po dość rozczarowującym pojedynku, Dagestańczyk pokonał Brazylijczyka, o czym jednogłośnie zadecydowali sędziowie.

Karta główna:

Main Event, 93kg: Magomed Ankalaev (17-1) pok. Thiago Santosa (22-10)

Co-Main Event, 61kg: Song Yadong (19-5) pok. Marlona Moraesa (23-10) przez TKO w rundzie 1.

66kg: Sodiq Yussuf (12-2) pok. Alexa Caceresa (19-13) przez jednogłośną decyzję

93kg: Khalil Rountree (10-5) pok. Karla Robersona (9-5) przez TKO w rundzie 2.
70kg: Drew Dober (24-11) pok. Terranca McKinneya (12-4) przez TKO w rundzie 1.

84kg: Alex Pereira (5-1) pok. Bruno Silve (22-7) przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna:

77kg: Matt Semelsberger (10-3) pok. AJ-a Fletchera (9-1) przez jednogłośną decyzję

57kg: JJ Aldrich (11-4) pok. Gillian Robertson (10-7) przez jednogłośną decyzję

61kg: Javid Basharat (12-0) pok. Trevina Jonesa (13-8) przez jednogłośną decyzję

66kg: Damon Jackson (20-4-1) pok. Kamuela Kirka (11-5) przez poddanie w rundzie 2.

57kg: Miranda Maverick (10-4) pok. Sabine Mazo (9-4) przez poddanie w rundzie 2.

84kg: Cody Brundage (7-2) pok. Dalche Lungiambula (11-4) przez poddanie w rundzie 1.

61kg: Guido Cannetti (9-6) pok. Krisa Moutinho (9-6) przez TKO w rundzie 1.

93kg: Azamat Murzakanov (11-0) pok. Tafona Nchukwi (6-2) przez TKO w rundzie 3.