Tyson Fury vs. Dillian Whyte – informacje, rozpiska, występ Polaka na tej samej gali!

W sobotę, 23 kwietnia dojdzie do wyczekiwanego pojedynku. Tyson Fury vs. Dillian Whyte zmierzą się na londyńskim Wembley. Galę obejrzy na żywo ponad 90 tysięcy kibiców.

 

Stawką długo wyczekiwanego pojedynku będzie tytuł mistrza świata federacji WBC, który należy do Tysona. Whyte przystępuje do tego starcia z pozycji tymczasowego mistrza World Boxing Council. Na oficjalnym ważeniu Tyson Fury (31-0-1, 22 KO) wniósł na wagę 120,1 kg, zaś Whyte 114,8.

Po dzisiejszej ceremonii ważenia panowie zapowiedzieli ciężki bój.

– Jesteśmy gotowi na wojnę, nie dajcie się temu zwieść, my idziemy na wojnę! – mówił po zejściu z wagi pretendujący do tytułu „The Body Snatcher”.

– On wygląda dobrze, ja też jestem w formie. Ekipa Wildera była do nas wrogo nastawiona, ale ekipa Whyte’a nas szanuje. Teraz czeka nas dobra walka – powiedział kilka chwil później Fury, który niezmiennie zarzeka się, że jutrzejszy występ będzie ostatnim w jego sportowej karierze.

 

Ciekawostką jest to, że na tej samej gali zawalczy nasz rodak, Daniel Bociański, który zmierzy się z przyrodnim bratem mistrza świata.

Karta walk gali:

Tyson Fury – Dillian Whyte
Anthony Cacace – Jonathan Romero
Tommy Fury – Daniel Bociański
Isaac Lowe – Nick Ball
David Adeleye – Chris Healey
Kurt Walker – Stefan Nicolae
Karol Itauma – Michał Ciach
Royston Barney-Smith – Jahfieus Faure

 

Początek gali o godzinie 19:00 (walka wieczoru około 23). Transmisja w ViaPlay.

 

Dodaj komentarz