Tymex Boxing Night 22: ” Bokserski Banger ” powrót Parzęczewskiego! Gromadzki chce sprawić niespodziankę!

„Jestem spragniony boksu i dużych walk. Wracam po kontuzji lewej ręki gotowy na nowe wyzwania” – mówi Robert „Mr. KO” Parzęczewski (28-2, 17 KO), a Tomasz „Zadyma” Gromadzki dodaje: – Faworytem jest Robert, ale postaram się go zaskoczyć! Już 17 września na gali Tymex Boxing Night 22 ” Bokserski Banger ” w Radomsku dojdzie do hitowego starcia pięściarzy grupy Tymex Boxing Promotion. Transmisja w TVP Sport.

 

Dla Roberta Parzęczewskiego to pierwsza walka w tym roku i jednocześnie powrót po blisko 4 latach do kategorii półciężkiej. To w tej wadze pięściarz Tymexu był blisko pojedynku o Mistrzostwo Świata!

 

– Byłem kiedyś wysoko w rankingach największych federacji bokserskich. Wierzę, że nic straconego i wdrapię się na szczyt. Mamy duże plany i jestem pewny, że mając pomoc ze strony ludzi z Tymexu i firmy Korner będzie głośno o sukcesach pięściarskich Roberta Parzęczewskiego – przyznał częstochowianin.

 

17 września na gali, organizowanej wspólnie z MB Promotions i Queensberry Polska, czeka go trudne wyzwanie, bowiem przeciwnikiem będzie wojownik toczący bitwy w boksie na gołe pięści na galach GROMDA. To “Zadyma” Gromadzki, na co dzień przedsiębiorca pogrzebowy, jeden z tych pięściarzy, którzy żadnych rywali się nie obawiają.

 

– Jak zawsze postaram się wszystkich miło zaskoczyć. Zostawię serce w ringu i postaram się zwyciężyć – stwierdził Tomasz Gromadzki.

 

Starcie Parzęczewski vs Gromadzki to odpowiedź szefów Tymexu na zapotrzebowanie kibiców na walki polsko-polskie o dużym potencjale emocji i nieprzewidywalności, jeśli chodzi o wynik. Zawodnicy Tymexu Boxing Promotion swego czasu ze sobą sparowali, ale nigdy nie doszło do oficjalnego pojedynku.

 

– Myślę, że kibice będą zadowoleni. Szykuje się ciekawa i fajna walka. Prawie pół roku temu miałem operację lewej ręki, w kwietniu zacząłem się ruszać, a w maju pojawiłem się na Śląsku u Kuby Chyckiego i Marcina Gandyka, by przeprowadzić testy i badania oraz rozpocząć porządna robotę. Wkrótce przyszedł czas na normalne treningi bokserskie pod okiem Grzegorza Krawczyka. A kiedy pojawiła się oferta walki z Tomkiem Gromadzkim, przyjąłem ją bez oporów. Nie wybieram przeciwników – przyznał Robert Parzęczewski, który definitywnie opuszcza wagę super średnią.

 

Natomiast „Zadyma” Gromadzki ostatnią walkę stoczył 3 miesiące temu – wygrał na punkty z Adamem Koprowskim. Już 2 lata minęły od jego ostatniej porażki, ze Stanisławem Gibadło, kolegą z teamu Tymex. – Do tej pory nigdy nie było pomysłu na zestawienie walki Gromadzki vs Parzęczewski. Może nie jestem najlepszy w Polsce w wadze półciężkiej, ale dam dobrą walkę. Nie będzie żadnych kalkulacji, tylko walka na całego! Zaproponowane warunki są dobre, więc boksujemy – dodał Tomasz Gromadzki.

 

Dodaj komentarz