TVP Sport pokaże walkę Michała Bławdziewicza o pas WAKO Pro

Organizacja HFO Kickboxing nabyła prawa licencyjne na dystrybucję na terenie Polski walki o pas mistrza WAKO Pro z udziałem Michała Bławdziewicza (10-5-1, 4 KO). Czempion organizacji w wadze ciężkiej 8 kwietnia zawalczy z Miroslavem Vujoviciem w czarnogórskiej Budvie. Już wiemy, że pojedynek pokaże telewizja TVP Sport.

 

Michał Bławdziewicz na początku lutego wywalczył pas HFO w wadze ciężkiej. Podopieczny Łukasza Roli pokonał na pełnym dystansie Marinusa Niesinga z MW Team. Holender dwukrotnie był liczony, a sędziowie nie mieli wątpliwości co do wyniku każdej rundy. Był to trzeci pojedynek zawodnika Palestry Warszawa w ringu HFO. Debiutował na gali HFO: Solpark w starciu z wchodzącym na zastępstwo, Tomaszem Janiszewskim. Na HFO: Bank zastopował w pierwszej rundzie Pawła Kopra z Wasilewski Garda Team. Wcześniej rywalizował na galach Granda Pro czy Dragon Fight Night. Będzie to drugie podejście Michała do pasa WAKO Pro. We wrześniu 2019 roku wyszedł do walki z Tomasem Hronem. Wchodzący jako zastępstwo Bławdziewicz, dzień wcześniej rywalizował na pucharze Europy K-1 WAKO. Pojedynek zakończył się porażką przed czasem Polaka.

 

Miroslav Vujovic przez lata rywalizował na ringach amatorskich i próbował zwojować świat zawodowego kickboxingu. Na debiutanckiej gali największej obecnie organizacji w Rumunii, Dynamite Fight Show, przegrał przez niejednogłośną decyzję z Cristianem Risteą. Nokautem zakończyła się jego walka na gali rosyjskiej organizacji Tatneft. W marcu 2020 roku został tam znokautowany przez Dextera Suisse. W grudniu tego samego roku na gali Megdan 8 w Serbii przegrał przez decyzję z Bośniakiem, Ahmedem Krnjiciem.

Dodaj komentarz