Transformacja Conora McGregora! Debiut w wadze ciężkiej?! Ile waży legenda UFC?

Conor McGregor nie może się poszczycić dobrą passą w klatce UFC, na ostatnie pięć pojedynków – przegrał trzy z nich. Z czego ostatni bój z Dustinem Poirierem, okupiony był ciężką kontuzją zawodnika z Irlandii. The Notorious postanowił przenieść się do wyższych kategorii. 
Conor McGregor twierdzi, że obecnie waży 265 funtów. Irlandczyk niedawno zabrał się do live’a na Instagramie, aby odpowiedzieć na pytania fanów. Jeden z nich zapytał, ile waży były mistrz wagi piórkowej i lekkiej UFC. 

„Ile teraz ważę?”– przeczytał Notorious, który roześmiał się po pytaniu. „Powiedziałbym, że ważę około 265 funtów”. 

Chociaż McGregor wyraźnie zbudował masę mięśniową w ciągu ostatniego roku, spekulacje dotyczące jego wagi nigdy nie sięgały tak daleko. Gdyby zawierzyć Conorowi, walczyłby aktualnie w królewskiej kategorii wagowej, wnosząc na wagę 120kg. 

Transformacja gwiazdy UFC

McGregor nigdy nie startował w kategorii wagowej wyższej niż półśrednia, która wymaga od zawodników wagi nie większej niż 170 funtów. 
W rzeczywistości, w czasie swojej ostatniej walki z Dustinem Poirierem, w lipcu 2021 r. Conor ważył 156 funtów – co czyniło go kwalifikującym się do kategorii półśredniej zaledwie 2 funtami. 

Chociaż wahania w kategoriach wagowych są stosunkowo normalne dla zawodników UFC, ten rodzaj gwałtownego przyrostu masy mięśniowej nie jest powszechny. Dana White już zapowiedział, że przed powrotem do klatki, Notorious będzie musiał zostać poddany badaniom antydopingowym USADA. 

 

Wideo: McGregor o swojej wadze 

Dodaj komentarz