Tagir Ulanbekov niejednogłośnie wypunktował Allana Nascimento

1 runda
Nascimento zaczyna od  niskich kopnięć, Ulanbekov stara się natomiast odpowiadać uderzeniami, choć z mieszanym skutkiem.  Efektywniejszym strikerem poczatkowo jest Allan, dużo low-kicków dochodzi celu. Ulanbekov idzie jednak po obalenie i udaje mu się sprowadzić oponenta z klamry. Ten jednak aktywnie pracuje z dołu, doprowadza do kotłów, skręca się do trójkątów, balach. W końcu udaje mu się wrócić na nogi, ale Tagir kontroluje go przy siatce i pracuje niskimi kolanami. Dagestańczyk ponownie zdobywa sprowadzenie z klamry, ale Nascimento idzie po dźwignię na nogę i chwilowo odwraca pozycję. Tagir w kotle złapał jednak dobrą gilotynę, która wydawała się najciaśniejszą próbą techniki kończącej z dotychczasowych w tej rundzie. Nie wykończył jej, ale wylądował na górze i choć Nascimento nadal próbował się skręcać, próbował podłapać nogę do dźwigni, a także rękę do kimury, jednakże Tagir bez problemu uwolnił się z owych prób i przeszedł nawet do pozycji bocznej, zadając kilka uderzeń.

2 runda
Nascimento ponownie zaczyna od low-kicków, jednakże Ulanbekov tym razem celnie odpowiada ciosami, po czym idzie po sprowadzenie. Nie ustabilizował jednak Brazylijczyka, docisnął go więc do siatki, gdzie regularnie pracuje krótkimi kolanami. Próbuje obalenia, Nascimento co prawda próbuje kimury, ale Tagir zachował spokój i zażegnał niebezpieczeństwo. Allanowi udało się jednak uzyskać pełną gardę. Obaj pracują krótkimi uderzeniami, Allan próbuje balachy, jest z dołu jednak trochę aktywniejszy, trafia nawet kilkoma dość mocnymi łokciami.  Pod koniec skręca się nawet do balachy i trafia solidnie kilkoma ciosami. Jest to zdecydowanie lepsza runda dla Brazylijczyka od poprzedniej.

3 runda
Ulanbekov szybko idzie po obalenie, Nascimento próbuje balachy ale Tagir spokojnie się uwalnia i wchodzi w pełną gardę. Pracuje w niej krótkimi uderzeniami, Nascimento odpowiada własnymi, przez chwilę skręca się do trójkąta nogami ale nie stworzył żadnego zagrożenia. Ulanbekov dostał się do półgardy, nie robi z niej wiele obrażęń ale dość aktywnie zadaje krótkie ciosy, może nawet odrobinę częściej niż Allan z dołu. Nascimento aktywnie się skręca, ale niewiele z tego wynika, Tagir zadaje kilka ciosów z góry, w końcówce przechodzi nawet do pozycji bocznej.

Sędziowie co prawda niejednogłośnie, jednakże wskazali na Tagira Ulanbekova w stosunku 29-28 2x, 28-29. Jest to dla niego druga wygrana w UFC, Nascimento przegrywa natomiast swój debiut.

One thought on “Tagir Ulanbekov niejednogłośnie wypunktował Allana Nascimento

Dodaj komentarz