T.J. Dillashaw poznał przeciwnika na swój powrót do oktagonu?!?

Starcie między T.J. Dillashawem (16-4) a Urijah Faberem (35-11) planowane na galę odbywającą się 13 marca.

Dwie legendy staną naprzeciwko siebie podczas marcowej gali. Obaj zawodnicy to weterani amerykańskiego giganta. Dillashaw był posiadaczem pasa kategorii koguciej w latach 2014-2016 oraz 2017-2019 i wraca po dwuletniej przerwie spowodowanej wpadką dopingową.

W swoim ostatnim starciu przed absencją zawalczył w dywizji muszej z Henrym Cejudo (16-2). Stawką pojedynku było złoto kategorii. ‘The Messenger’ znokautował swojego rywala w pierwszej minucie pojedynku. Kilka tygodni po walce USADA przyjrzała się wynikom badań Dillashawa, okazało się że zawodnik stosował niedozwolone substancje.

Faber ostatni raz w oktagonie także pojawił się w 2019 roku. Zawalczył wówczas z aktualnym mistrzem – Petrem Yanem (15-1). Rosjanin znokautował swojego przeciwnika w trzeciej rundzie. Amerykanin swój ostatni triumf święcił nad Rickym Simonem (18-3). Kalifornijczyk wygrał wtedy już w pierwszej odsłonie starcia.